Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz MochockiWP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Tomasz Mochocki

W Stali Mielec inauguracja przygotowań i wielkie golenie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Aż 20 zawodników wzięło udział w pierwszym treningu Stali Mielec pod wodzą Dawida Nilssona. Atrakcją pierwszego dnia przygotowań było jednak... wielkie golenie głowy Tomasza Mochockiego.

Rozgrywający Stali Mielec, razem z rzecznikiem prasowym klubu Norbertem Rzeszutem, obiecali, że w razie utrzymania w Superlidze solidarnie zgolą głowy "na łyso". Deklarację składali, gdy Czeczeńcy zamykali tabelę i mieli niewielkie szanse na pozostanie w lidze, ale rzutem na taśmę uratowali byt w polskiej elicie.

Tomasz Mochocki zrealizował już zakład, został pozbawiony bujnej czupryny przez kolegów z drużyny. Rzecznik prasowy w najbliższym czasie pójdzie w ślady zawodnika.


Po pierwszym, nieco luźniejszym dniu, mielczanie wskakują na wyższe obroty. Od początku przygotowań pod okiem nowego szkoleniowca Dawida Nilssona trenuje aż 20 zawodników, a niedługo dołączą kolejni, m.in. Dzianis Wołyncew, który czeka na pozwolenie na pracę w Polsce. Kontuzjowani są Michał Wypych, nowo pozyskany Bartosz Wojdak i Jakub Ćwięka (zerwane więzadła krzyżowe w kolanie). Po dłuższej przerwie do zespołu dołączył też rekonwalescent Łukasz Janyst.

W Stali dmuchają na zimne, bo ostatni sezon obfitował w problemy zdrowotne i w pośpiechu trzeba było łatać skład ekspresowymi transferami. Tym razem taka sytuacja ma się nie powtórzyć. 

ZOBACZ: Znamy terminarz Superligi

Czeczeńcy mają dwa tygodnie na mrówczą pracę, potem powoli będą wdrażać się w sparingi. W okresie przygotowawczym zagrają m.in. z Azotami Puławy i uczestnikiem Ligi Mistrzów, Tatranem Preszow (na wyjeździe). 

ZOBACZ: PSG ma następcę Abalo

Plany sparingowe Stali: 

26.07.19 SPR Stal Mielec -KS Azoty Puławy
01.08.19 SPR Stal Mielec - SPR PWSZ Tarnów
10.08.19 Tatran Preszow - SPR Stal Mielec (2 mecze)
16-17.08.19 Memoriał im. Antoniego Weryńskiego

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy Stal Mielec utrzyma się w Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL