Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Danijel Sarić Materiały prasowe / IHF / Danijel Sarić

Danijel Sarić nie ma dość. Nowy klub weterana

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
42-letni Danijel Sarić, naturalizowany bramkarz reprezentacji Kataru, nie zamierza jeszcze kończyć kariery. Niedawno podpisał kolejny kontrakt na Bliskim Wschodzie.

Serb, urodzony w Bośni i Hercegowinie, w 2014 roku został skuszony przez katarskie pieniądze i przyjął obywatelstwo kraju. Do nowej "ojczyzny" na stałe przeniósł się w 2016 roku, gdy po siedmiu latach opuścił Barcelonę. 

Danijel Sarić związał się tym razem z Al Arabi. Do tej pory występował w Al-Duhail. Decyzja bramkarza jest nieco zaskakująca, bo jego poprzedni pracodawca jako zwycięzca Azjatyckiej Ligi Mistrzów zapewnił sobie udział w nieoficjalnych klubowych mistrzostwach świata - IHF Super Globe. 

ZOBACZ: Krowicki zwolniony!

Bramkarza dobrze pamiętają polscy kibice, bo to właśnie Sarić był jednym z ojców awansu Katarczyków do finału mistrzostw świata 2015. Po drodze gospodarze turnieju pokonali w półfinale Polaków. Do niedawna golkiper był uznawany za czołowego specjalistę na świecie, ale odkąd przeniósł się do Kataru zniknął z radarów i szerszej publiczności pokazuje się wyłącznie przy okazji wielkich turniejów. Ostatnio zagrał podczas MŚ 2019, ale spisał się przeciętnie, zresztą jak cała reprezentacja, która nie wyszła z grupy podczas rundy wstępnej.

ZOBACZ: Mocne słowa prezesa o Krowickim

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy Danijel Sarić to wciąż czołowy bramkarz świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL