Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nikolaj MarkussenWP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Nikolaj Markussen

Rewolucja w Nantes. Szykuje się kolejny duży transfer

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Nikolaj Markussen to kolejny cel transferowy HBC Nantes. Finaliści Ligi Mistrzów z sezonu 2017/18 dokonali bardzo wielu zmian w składzie.

Łącznie HBC Nantes pożegnało się z ośmioma zawodnikami. Arnaud Siffert zakończył karierę, z reszty po prostu zrezygnowano. W tym gronie jest Romaric Guillo - władze klubu pozwoliły obrotowemu na wcześniejsze odejście i związanie się roczną umową z PGE VIVE Kielce. 

ZOBACZ: Joanna Drabik blisko powrotu

Już w 2019 roku do Pays d'Aix UC odejdzie reprezentant Francji Nicolas Claire. Według pierwotnego scenariusz, rozgrywający miał jeszcze rok spędzić w Nantes. Akurat tak się złożyło, że jego następcą został wielce utalentowany Aymeric Minne z Pays, więc po kilkumiesięcznych negocjacjach strony dogadały się i do wymiany dojdzie przed sezonem 2019/20. 

Romain Lagarde kosztował Rhein-Neckar Loewen kilkaset tysięcy euro, ale Nantes nie będzie łatwo wypełnić lukę na lewej stronie. Głównym kandydatem jest reprezentant Danii Nikolaj Markussen, łączony niegdyś z PSG. Zawodnik mówi, że wypełni kontrakt z Bjerringbro i odejdzie najwcześniej w 2020 roku, jednak mając na koncie dodatkowe środki, Nantes może próbować wyrwać rosłego rozgrywającego z Danii. 

ZOBACZ WIDEO 139 krajów, 75 rywalek. Karate walczy o igrzyska

Zespół będzie znacznie odmłodzony. Między słupkami pojawi się inny Duńczyk, 21-letni Emil Nielsen, na prawym skrzydle zagra jego rodak Sebastian Augustinussen. Oprócz Minne, do obsady rozegrania dołączyły inne nadzieje - Słoweniec Rok Ovnicek z Celje i Portugalczyk Alexandre Cavalcanti. Najstarszym z pozyskanych graczy jest 29-letni Bośniak Senjamin Burić, w przeszłości występujący już w Nantes. 

ZOBACZ: Świetny początek młodych Polek

Na ławce szkoleniowej nastąpiła istotna zmiana. Współtwórcę sukcesów Thierry'ego Antiego zastąpił dotychczasowy asystent i były gwiazdor reprezentacji Hiszpanii, Alberto Entrerrios.

W tym sezonie celem dla Nantes jest powrót na podium ligi francuskiej i dobre wyniki w Pucharze EHF.

Czy podobają ci się transfery Nantes?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL