Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodniczki MKS Perły Lublin Facebook / MKS Lublin / Przemek Gąbka / Na zdjęciu: zawodniczki MKS Perły Lublin

Sezon wyzwań dla mistrza Polski. Perła Lublin rozpoczęła przygotowania

Daniel Kordulski
Daniel Kordulski
Mistrz Polski, Perła Lublin, treningiem otwartym dla kibiców rozpoczął przygotowania do sezonu. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 17 zawodniczek, a wśród nich nowa w zespole Karolina Kochaniak. - Nigdy bym nie pomyślała, że się tu znajdę - mówi.

24-letnia rozgrywająca, która wcześniej przez pięć sezonów broniła barw Pogoni Szczecin, wiąże spore nadzieje z grą w ekipie mistrza Polski. - Chciałabym mocno się rozwinąć i wiem, że w tym zespole jest to bardzo możliwe, w końcu będę trenowała z najlepszymi zawodniczkami w Polsce - powiedziała Kochaniak.

Przejście do tak utytułowanej drużyny, jak lubelska, jest dla niej wielkim przeżyciem. - Towarzyszy temu ogromny stres. Pierwszy trening był takim rozruchem, ale przyznaję, że bardzo się przed nim stresowałam - wyznała. - Cieszę się jednak, że taki zespół w ogóle pomyślał o mnie, jako o swojej zawodniczce. Nigdy nie brałam pod uwagę, że mogę się tu znaleźć - wyznała jeszcze.

Z nieco innymi nadziejami do Lublina przychodzi jej klubowa koleżanka z Pogoni, Valentina Blażević. Chorwatka gra już w naszym kraju od dwóch lat i zna realia polskiej ligi. Chciałaby jednak ponownie doświadczyć sportowej przygody w Lidze Mistrzyń. Wcześniej zaliczyła w niej tylko krótki epizod, grając w słoweńskim Krimie Mercator Lublana. - Gra w Lidze Mistrzyń jest dla mnie bardzo ważna. To będzie bardzo dobre dla całego zespołu, że zagramy w najlepszej lidze świata - powiedziała.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Warto w tym miejscu przypomnieć, że decyzją Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej  lubelska drużyna zagra w fazie grupowej DELO Women's Champions League. Przeciwniczkami MKS-u Perła w grupie B będą CSM Bukareszt (Rumunia), Rostów-Don (Rosja) oraz Team Esbjerg z Danii.

Zobacz także: Polska młodzieżówka o krok od elity -->

Główny cel, jaki stoi przed lubelską drużyną, to obrona tytułu najlepszej ekipy w Polsce. - Do tego dochodzi jeszcze gra w Pucharze Polski oraz dobre występy w Lidze Mistrzyń, gdzie chcemy pokazać się z jak najlepszej strony - wyjaśniała kapitan lubelskiej siódemki, Weronika Gawlik.

Mocne słowa prezesa Kraśnickiego o trenerze Krowickim!

Przez najbliższe trzy tygodnie lublinianki będą trenować na własnych obiektach, a zajęcia będą odbywać się w hali, siłowni oraz na stadionie lekkoatletycznym. Pierwsza część przygotowań zakończy się turniejem towarzyskim w Kielcach. Obecnie nie wiadomo jeszcze czy mistrzynie Polski zaprezentują się w którymś ze sparingów przed własną publicznością.

Czy MKS Perła Lublin obroni tytuł mistrza Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL