Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trener Orlenu Wisły Płock Xavier Sabate PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: trener Orlenu Wisły Płock Xavier Sabate

Orlen Wisła Płock szykuje ostatni transfer. "Kadra nie jest jeszcze skompletowana"

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Do Orlenu Wisły Płock może dołączyć jeszcze jeden zawodnik. Trener Xavier Sabate zdradził, że klub jest blisko finalizacji rozmów.

Po przedłużeniu umowy z Mateuszem Piechowskim wydawało się, że kadra wicemistrzów Polski jest już zamknięta. Tymczasem trener Xavier Sabate w wywiadzie z Wisla.tv poinformował o rozmowach z kolejnym graczem. - Kadra nie jest jeszcze skompletowana, w najbliższych dniach powinien do nas dołączyć nowy zawodnik - zapowiedział Hiszpan. 

ZOBACZ: Nikola Prce znalazł nowy klub

O kogo chodzi? Na razie cicho o ewentualnych nazwiskach, ale mówi się, że chodzi o prawoskrzydłowego. To zapewne efekt długiej przerwy Michała Daszka (po operacji barku). W prawym narożniku pozostał jedynie Mateusz Góralski, który w poprzednim sezonie nie zdobył zaufania, choć bardziej z powodu problemów zdrowotnych.

Na razie Nafciarze i tak trenują w niepełnym składzie - Daszek przechodzi rehabilitację, a Węgier Zoltan Szita bierze udział w MŚ do lat 21. Na otwartym treningu pojawił się Konstantin Igropulo, ale Rosjanin, wracający do gry po długiej przerwie, będzie jeszcze przygotowywać się indywidualnie w poznańskiej klinice RehaSport. 

W razie potrzeby, w trakcie treningów seniorów wspomogą trzej zawodnicy drugiego zespołu - obrotowi Wiktor Jankowski i Tadeusz Janiszewski oraz bramkarz Jakub Kozłowski. 

W przerwie letniej do drużyny dołączyli Szita, Igropulo, Hiszpanie Niko Mindegia i Alvaro Ruiz, chorwacki bramkarz Ivan Stevanović i chorwacki obrotowy Leon Susnja.

ZOBACZ: ZPRP ogłosił konkurs na selekcjonera pan

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy Wisła potrzebuje nowego prawoskrzydłowego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • uły uły Zgłoś
  Jest moc!!! Niebieska armia nadchodzi!!! ;)
  • Mariusz7 Zgłoś
   Nawiasem w temacie Szity bardzo przeciętne te MŚ U21 miał. Rzutowo 12/22 do tego 11 asyst i 11 strat w obronie też bez szału i zaledwie dwa bloki na cześć spotkań z takimi warunkami to
   Czytaj całość
   dość słaby wynik.. Był starterem we wszystkich sześciu spotkaniach Madziarów, a na parkiecie spędził około 3 godzin. Zdecydowanym liderem kadry był Dominik Mathe 35/57 rzutowo i do tego 17 asyst oraz 11 strat, spędził na parkiecie niewiele krócej niż Szita.
   • Złoty Bogdan Zgłoś
    @wiślak zks Wisła finansowo ma się dobrze? Wichary i Piechowski już byli na wylocie, bo nie było pieniędzy na ich etaty. Środki się znalazły, jak się afera w mediach zrobiła.
    Czytaj całość
    Gratuluję stabilizacji finansowej.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL