Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chema RodriguezPAP/EPA / MARIUS BECKER / Na zdjęciu: Chema Rodriguez

Nowa rola Chemy Rodrigueza. Hiszpan w sztabie Węgrów

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Chema Rodriguez, do niedawna jeden z najlepszych środkowych świata, nie kończy jeszcze kariery, ale jednocześnie rozpoczyna pracę szkoleniowca. Wkrótce zadebiutuje w roli asystenta selekcjonera reprezentacji Węgier.

39-latek przedłużył o rok umowę z Saran Loiret HB, ale w ciągu najbliższych miesięcy będzie jednocześnie pełnił dwie role - środkowego i asystenta pierwszego trenera we francuskim drugoligowcu. Dla Hiszpana to jednocześnie przygotowanie do nowej funkcji w reprezentacji Węgier. 

ZOBACZ: Dujshebaev bliżej powrotu

Kilka tygodni temu Madziarzy ogłosili, że Chema Rodriguez, wieloletni zawodnik Veszprem, poprowadzi kadrę razem z Istvanem Gulyasem. Duet zastąpi Vladana Maticsa i Istvana Csoknyaia. 

Do niedawna z reprezentacją łączyło się też inną legendę, Laszlo Nagya, ale Węgier skupi się na pracy w federacji. Od kilku tygodni jest wiceprezesem związku.

ZOBACZ: Monczka nie dla Górnika

Rodriguez w 2005 roku zdobył z Hiszpanami mistrzostwo świata. Grał w wielkim Ciudad Real, a od 2012 do 2017 roku w Veszprem. W 2007 roku znalazł się w gronie najdroższych graczy świata - Ciudar Real zapłaciło Valladolid 800 tys. euro.

ZOBACZ WIDEO Ekstremalny wysiłek i niepowtarzalne wrażenia. Niecodzienne zawody w Zakopanem

Czy Węgrzy nie wykorzystują swojego potencjału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL