WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / SPR Chrobry Głogów / Na zdjęciu: Witalij Nat

Witalij Nat: Jak będziesz odpuszczać, nic z tego nie wyjdzie

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
- Po to gramy, żeby wygrywać i odnosić sukcesy. Zawsze trzeba z takim nastawieniem wychodzić na każdy mecz - mówi trener Witalij Nat. Chrobry Głogów ma już za sobą pierwsze mecze kontrolne. Kolejnym sprawdzianem jest trwający Memoriał im. Matuszaka.

SPR Chrobry Głogów towarzyskie granie rozpoczął od udziału w pierwszej edycji Fitarena Cup 2019. Ekipa z Dolnego Śląska rozbiła MKS Zagłębie Lubin i pokonała Energę MKS Kalisz, kończąc ostatecznie turniej na pierwszym miejscu.

- Jak wygrywasz to jesteś zadowolony. Po to gramy, żeby wygrywać i odnosić sukcesy. Zawsze trzeba z takim nastawieniem wychodzić na każdy mecz. I nieważne czy to mecz ligowy, czy sparingowy. Tak samo jak na treningu. Jak będziesz wychodzić na trening z takim samym zaangażowaniem, to później przełoży się to na mecze o stawkę. A jak będziesz odpuszczać, to nic z tego nie będzie - powiedział Witalij Nat.

Wizja nowego szkoleniowca głogowskiego klubu jest prosta. Drużyna musi prezentować taki styl, żeby w sezonie 2019/2020 zapełnić halę. Zawodnicy ciężko pracują, żeby na początku rozgrywek być już w optymalnej formie. 

ZOBACZ WIDEO Trener Francuzów o meczu z Polakami. "Graliśmy zbyt nerwowo, a Polacy byli świetni w każdym elemencie"

- Już takich mocnych treningów siłowych i biegowych nie ma. Wyłącznie na halę z piłką, siłownia też oczywiście jest w planach, ale tylko tak na podtrzymanie. Cały czas hala, piłka, szlifować atak i obronę, bo jeszcze dużo pracy nas czeka - przyznał trener.

Kolejnym i nieodłącznym etapem przygotowań jest Memoriał im. Ryszarda Matuszaka. - Dobry turniej i mocne zespoły. Najważniejsze, żeby podszlifować zagrywki w ataku i ustawienia w obronie, bo różnie może się zdarzyć. Ktoś kiedyś wypadnie z powodu kontuzji, zachoruje, a my musimy być przygotowani na każdą sytuację. Bierzemy udział w turniejach i sparingach, żeby w lidze być już w optymalnej formie - skomentował Witalij Nat. 

Turniej w Głogowie nie jest jednak przedłużeniem dobrej gry podopiecznych Witalija Nata. Gospodarz zawodów wysoko przegrał z Sandra Spa Pogonią Szczecin i ZTR Zaporoże, a do tego nieznacznie lepszy od miejscowych był MMTS Kwidzyn. Drużynie z Dolnego Śląska pozostała walka z HBC Jicin o piąte miejsce.

---> Stal Mielec wzmocniła sztab. Nowy trener bramkarzy
---> Górnik Zabrze znów bez zwycięstwa. Porażka z rywalem zza miedzy

Czy Witalij Nat odmieni grę Chrobrego Głogów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL