Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Strząbała na ławce PGE Vive KielceWP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Tomasz Strząbała na ławce PGE Vive Kielce

Ostatnie godziny na zgłoszenia. Dwóch polskich trenerów chce prowadzić kadrę kobiet

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Paweł Telewski i Tomasz Strząbała zgłosili się do konkursu na trenera reprezentacji Polski szczypiornistek. Termin składania ofert mija 6 sierpnia.

Obaj szkoleniowcy już jakiś czas temu złożyli swoją aplikację. Do identycznych informacji dotarł portal "Gazeta Wyborcza Kielce". 

Tomasz Strząbała do tej pory pracował wyłącznie z mężczyznami. Przez wiele lat pełnił rolę asystenta trenera PGE VIVE Kielce, a przed sezonem 2018/19 objął MMTS Kwidzyn i doprowadził go do czwartego miejsca w Superlidze. Przed kolejnymi rozgrywkami rozstał się z klubem, pomimo kontraktu obowiązującego do 2020 roku.

ZOBACZ: W Koszalinie domykanie składu

Paweł Tetelewski jest jednym z najbardziej uznanych szkoleniowców kobiet w Polsce. Zdobył złoty medal Superligi z Vistalem Gdynia i dwa Puchary Polski. Prowadził też kieleckie zespoły, w tym rezerwy VIVE. Obecnie jest trenerem Korony Handball Kielce, która czeka na decyzję w sprawie występów w Superligi. Klub złożył odwołanie do ZPRP i walczy o uzyskanie licencji. 

Termin zgłoszeń mija 6 sierpnia. Związek na razie nie ujawnia pełnej listy zgłoszonych kandydatur. Według naszych informacji, faworytami są dwaj szkoleniowcy z Danii.

ZOBACZ: Nowy zawodnik w Wiśle

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne 2019: Lekarz zawodów: Na wyścigu jeżdżę od lat, ale takiego zdarzenia nie mieliśmy

Czy polski trener powinien prowadzić kadrę kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • EQ Iskra Zgłoś
  Do pracy z kobietami trzeba mieć odpowiednie podejście. Można być wybitnym trenerem i nie dać rady, bo kobiety są cholernie specyficzne i chimeryczne, a psychika na boisku odgrywa często
  Czytaj całość
  dużo ważniejszą rolę niż przygotowanie fizyczne czy taktyka. Zarówno Tetelewski jak i Strząbała to dobrzy trenerzy, gdyby związek zdecydował się na któregoś z nich, nie miałbym większych pretensji. Podstawa to znaleźć człowieka, który dogada się z paniami na każdej płaszczyźnie a same zawodniczki będą go słuchać. Jak nie ma chemii po pierwszym okresie czasu, to trzeba szybko wymienić trenera bo lepiej nie będzie (przykład Krowickiego).
  • bigestfun Zgłoś
   Nigdy trener z Polski, nie mają odpowiednich umiejętności ani wiedzy żeby zmienić stan jaki jest.Tylko zagraniczny trener.
   • Grieg Zgłoś
    Czyżby jednym z owych duńskich faworytów był Orneborg lub... brat Rasmussena?

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL