Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bożena KarkutMateriały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Bożena Karkut

Znani kolejni kandydaci na selekcjonera. Zgłoszenia Bożeny Karkut i Duńczyków

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
ZPRP dokładnie analizuje 19 aplikacji na trenera kadry szczypiornistek. Na liście są m.in. Bożena Karkut i Jens Steffensen.

Wcześniej informowaliśmy, że dokumenty złożyli trzej polscy trenerzy Paweł Tetelewski, Robert Lis i Tomasz Strząbała. Ten ostatni nie pracował jak dotąd z kobietami, ale miałby stworzyć duet z Andrzejem Niewrzawą. Udało nam się ustalić, że posadą jest też zainteresowana wieloletnia trenerka Zagłębia Lubin Bożena Karkut.

ZOBACZ: Reprezentantka Polski w Turcji

Mocne wydają się kandydatury Duńczyków. Zgłosili się szkoleniowiec Wybrzeża Gdańsk Thomas Orneborg, prywatnie mąż byłej reprezentantki Karoliny Szwed-Orneborg, oraz Jens Steffensen, przed laty pracujący w Gdyni (w dorobku Puchar Polski 2014). 48-letni Duńczyk zajmował się ostatnio rodzimymi klubami.

ZOBACZ: Zawodniczka Pogoni znalazła klub w Polsce

Zabrakło natomiast łączonej ze stanowiskiem Helle Thomsen. Utytułowana Dunka, zdobywająca medale z Holenderkami, uznawana za jedną z najlepszych specjalistek na świecie, nie złożyła aplikacji. Wśród zgłoszonych jest za to jej rodaczka z mniejszymi osiągnięciami.

Według naszych informacji, związek skłania się ku selekcjonerowi całkowicie poświęconemu kadrze, co w praktyce wyklucza łączenie dwóch funkcji. Decyzję powinniśmy poznać do 19 sierpnia.

AKTUALIZACJA: 

Według naszych informacji, do konkursu przystąpił też Lars Rasmussen, brat Kima, byłego selekcjonera szczypiornistek. 

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne 2019. Pascal Ackermann: Nie mogę uwierzyć, że ciągle jestem liderem

Czy lepszą opcją jest:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • OSKAR_B Zgłoś
  Jeśli wierzyć informacji podanej przez ,,Wikipedię" kobieta nie pełniła funkcji trenera reprezentacji w historii i ja zważywszy na kandydaturę ,,pani Bożeny" jestem za utrzymaniem tego
  Czytaj całość
  stanu rzeczy. Moim zdaniem nie ma co się bawić w duety czy poszukiwać kogoś z innym paszportem niż polski, bo powiedzmy szczerze uznane nazwisko z zagranicy będzie wymagało od związku pełnego poparcia działań, dobrej organizacji zgrupowań i profesjonalizmu, a to tak jakby wymagać od Kasi Cichopek talentu aktorskiego na poziomie Julii Roberts. Trzeba dać szanse komuś kto zna już ,,polskie piekiełko", więc dla mnie ze względu na potrzebę przebudowy kadry w oparciu o młode zawodniczki dałbym szanse Pawłowi Tetelewskiemu. Jednak jak pisze Grzymislaw może Jerzy Ciepliński właśnie ciepłe kapcie zdjął z nóg, założył zakurzone buty sportowe, wyłączył turecki serial lecący o tej porze w telewizji i na kartce rozrysowuje już listę pierwszych powołań. Oby nie!
  • Grzymisław Zgłoś
   Helle Thomsen, czy generalnie ktoś, kto w przeszłości prowadził wiele lepszych zespołów od reprezentacji Polski, nie będzie stawać do konkursu przeciwko plejadzie polskich trenerów,
   Czytaj całość
   czy niezbyt sławnych zagranicznych, którzy chcą dostać posadę życia.Udało się niegdyś z Dujszebajewem(chociaż jego kadencja zakończyła się fiaskiem, to przecież był słynny trener w reprezentacji), ale on już pracował w klubie w Polsce.O takiego kogoś trzeba zabiegać poza konkursem. Inaczej szansa jest bardzo mała.Na razie ujawniona jest mniejszość spośród zgłoszonych kandydatów, to nie ma sensu spekulować kto ma większe szanse.Ale jeśli ma być to ktoś, kto oleje pracę z klubem i wyłącznie poprowadzi kadrę, to naprawdę obawiam się, że to będzie Jerzy Ciepliński, lub ktoś inny z minionego pokolenia, kto nie pracuje już w lidze.Poza tym zarząd ZPRP musi zostać odwołany w trybie nadzwyczajnym.
   • Monter77 Zgłoś
    Czyżby szykowało się srebro na ME 2020 :D
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL