Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Kiepulski WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: Paweł Kiepulski

Paweł Kiepulski może wrócić do Superligi. Wybrzeże Gdańsk zainteresowane

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Paweł Kiepulski, były bramkarz islandzkiego Selfoss i MMTS-u Kwidzyn, może wkrótce rozpocząć treningi z Energą Wybrzeżem Gdańsk. Decyzja o jego zakontraktowaniu jeszcze nie zapadła.

Kilka tygodni temu Energa Wybrzeże Gdańsk dała wolną rękę bramkarzowi Przemysławowi Witkowskiemu  (zawodnik pozostaje jeszcze w kadrze). Pierwszym golkiperem miał zostać Artur Chmieliński, ale wydawało się, że kolejny zawodnik na tę pozycję to naturalna kolej rzeczy, nawet pomimo przedłużających się rozmów ze sponsorem tytularnym i niepewnej sytuacji finansowej. 

Na ten moment głównym kandydatem do bramki Wybrzeża jest Paweł Kiepulski. Wychowanek Zagłębia Lubin, a potem zawodnik m.in. MMTS-u Kwidzyn i Mebli Wójcik Elbląg, ostatni sezon spędził w egzotycznej (z polskiego punktu widzenia) lidze islandzkiej. Kilka miesięcy w Selfoss były jednak bardzo udane - zespół po raz pierwszy w historii sięgnął po mistrzostwo kraju i zadebiutował w europejskich pucharach. 

Kiepulski miał jeszcze zostać na Islandii dwa lata, ale jak wyjaśniał w rozmowie z WP SportoweFakty, postanowił wrócić do Polski z powodów rodzinnych (CZYTAJ). Większość klubów miał już wtedy zamkniętą kadrę i bramkarzowi nie pozostało wiele opcji do wyboru. Decyzja o kontrakcie ma zapaść w przyszłym tygodniu.

Wybrzeże jak na razie ponosi głównie straty - do Zabrza odszedł najlepszy strzelec Adrian Kondratiuk. Nie doszedł do skutku transfer Mariusza Jurkiewicza z VIVE. Pozyskano jedynie pierwszoligowców, Damiana Didyka, Patryka Pieczonkę i Pawła Malinskiego (ZOBACZ).

Wśród bramkarzy do dyspozycji trenera Orneborga jest jeszcze 17-latek Dawid Wodziński.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Awans na igrzyska jest, pora na wymarzony medal? "Nikogo się nie boimy. Czujemy się mocni"

Czy Paweł Kiepulski byłby dobrym kandydatem do Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL