Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daria Szynkaruk WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Daria Szynkaruk

Drugi poważny transfer MTS-u Żory. Zatrudniono Darię Szynkaruk

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Ciąg dalszy zbrojeń w MTS-ie Żory. Pierwszoligowiec kilka dni temu zakontraktował na lewe skrzydło Oktawię Płomińską. Ten sam kierunek swojej kariery wybrała tym razem Daria Szynkaruk.

Szynkaruk to była zawodniczka rozwiązanej SPR-u Pogoni Szczecin. W klubie z grodu Gryfa spędziła ostatni sezon, przechodząc ze Startu Elbląg. Jej nominalną pozycją jest prawe skrzydło. Była istotnym punktem drużyny z PGNiG Superligi Kobiet.

W granatowo-bordowych barwach rozegrała 29 meczów, w których dołożyła 61 bramek. O pozycję konkurowała z młodszą Natalią Janas. 19 maja skończyła 21 lat. Mierzy 172 cm. Jest etatową reprezentantką "młodzieżówki", w której gra już od 2013 roku.

Młodzież w Opolu. Kolejny nowy gracz zatrudniony przez Gwardię. Czytaj więcej!

Sprowadzenie przez MTS Żory Szynkaruk to drugi bardzo ciekawy transfer. Jak już wcześniej informowaliśmy, klub z pierwszej ligi zasiliła na drugim skrzydle również Oktawia Płomińska. Wydaje się, że przy takich wzmocnieniach z utrzymaniem się na zapleczu Superligi nie powinno być problemów. Ambicje działaczy ze Śląska są jednak znacznie wyższe.

ZOBACZ WIDEO Życie z bólem. Joanna Jóźwik: Pomyślałam, że jak przestanie, to będę niezniszczalna

Prawa skrzydłowa swoje największe sukcesy w karierze, jak do tej pory, osiągnęła właśnie w Szczecinie z Pogonią. Zagrała w dwóch finałach: Pucharu Polski oraz Challenge Cup. Jest natomiast wychowanką UKS Bukowii Buk, w której, co ciekawe, zaczynała jako rozgrywająca.

Zobacz także: wiemy już co, kiedy i jak w zawodowej Superlidze Kobiet

Zespół z Żor będzie występował w grupie B pierwszej ligi i walczył o punkty z dwunastoma innymi drużynami.

Czy MTS Żory po transferach byłych szczecinianek będzie walczył o górną część tabeli w pierwszej lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL