Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jose Guilherme de Toledo Getty Images / Jörg Schüler / Na zdjęciu: Jose Guilherme de Toledo

Debiut w Vardarze i operacja. Długa przerwa Jose Guilherme de Toledo

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Brazylijczyk Jose Guilherme de Toledo, do niedawna lider Orlenu Wisły Płock, poczeka na występy w Lidze Mistrzów w barwach Vardaru Skopje. Rozgrywający musiał przejść zabieg kolana.

O koniecznej interwencji chirurgicznej mówiło się już od kilku tygodni, jeszcze w czasie, gdy Jose Guilherme de Toledo był związany z Wisłą Płock. Brazylijczyk doznał kontuzji w finale Superligi z VIVE Kielce. 

ZOBACZ: Transfer z Kwidzyna do... Kwidzyna

Leworęczny rozgrywający zamierzał jednak odkładać zabieg, by wziąć udział w igrzyskach panamerykańskich. Ostatecznie nie pojawił się w składzie Brazylijczyków, ale w tym czasie brał udział w sparingach nowego klubu, Vardaru Skopje. 

Lekarze uznali jednak, że nie obędzie się bez działań inwazyjnych. De Toledo przeszedł już zabieg z powodu kontuzji chrząstki stawowej w kolanie i nie zagra co najmniej trzy miesiące. Oznacza to, że opuści większość jesiennych spotkań Ligi Mistrzów i prawdopodobnie nie zagra m.in. przeciwko PGE VIVE Kielce. Jedyną opcja na prawej stronie Vardaru będzie Łotysz Dainis Kristopans. 

ZOBACZ: Jamali opuszcza Veszprem
De Toledo przez ostatnie 3,5 roku należał do liderów Wisły. Pomimo obowiązującej go umowy z Nafciarzami, skorzystał z oferty Vardaru. W Płocku zastąpi go Rosjanin Konstanin Igropulo.

ZOBACZ WIDEO: Rajd Rzeszowski: Grzegorz Grzyb najlepszy na domowym podwórku. Po raz czwarty w karierze

Czy żałujesz odejścia de Toledo z Płocka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

PRZEJDŹ NA WP.PL