Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marta Gęga (MKS Perła Lublin)Materiały prasowe / KPR Kobierzyce / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: Marta Gęga (MKS Perła Lublin)

Duże wyzwanie. MKS Perła Lublin poznała terminarz gier w Lidze Mistrzyń

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Mistrzynie Polski, MKS Perła Lublin, poznała szczegółowy terminarz gier w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Już na początku rozgrywek podopieczne Roberta Lisa zagrają z ubiegłorocznymi finalistkami.

Dla MKS Perły udział w fazie grupowej Ligi Mistrzyń to powrót do rywalizacji z najlepszymi w Europie po 4 latach niebytu. W ubiegłym roku lublinianki nie sprostały niemieckiemu SG BBM Bietigheim (19:34) w turnieju kwalifikacyjnym.

Tym razem sam udział w fazie grupowej należy uznać za ogromny sukces, czego nie ukrywali działacze ekipy z Lubelszczyzny. Mistrzynie Polski trafiły do grupy B z bardzo utytułowanymi rywalkami. O punkty powalczą z rosyjskim Rostów-Don, rumuńskim CSM Bukareszt oraz duńskim Team Esbjerg.

Zobacz także: długa przerwa byłego gracza Orlen Wisły

Teoretycznie najłatwiejszym rywalem będzie właśnie zespół ze Skandynawii, z którym MKS Perła spotka się 12 października (sobota) w Hali Globus. Niemniej, będzie bardzo groźny, to w końcu ubiegłoroczny finalista w pucharze EHF.

ZOBACZ WIDEO Bundesliga. Robert Lewandowski z dwoma golami na początek sezonu. Bayern poniżej oczekiwań [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Pierwsze spotkanie podopieczne Roberta Lisa zagrają tydzień wcześniej (5 października także w sobotę), w meczu wyjazdowym z Rostowem. Nie zagrają Walentyna Niesciaruk oraz Ewa Urtnowska, które udały się na urlopy macierzyńskie.

Szczegółowy terminarz MKS-u Perły w Lidze Mistrzyń:
5 października (sobota, godz. 16.00)
Rostów-Don - MKS Perła Lublin

12 października (sobota, godz. 18.00)
MKS Perła Lublin - Team Esbjerg

18 października (piątek, godz. 17.30)
CSM Bukareszt - MKS Perła Lublin

3 listopada (niedziela, godz.18.00)
MKS Perła Lublin - CSM Bukareszt

9 listopada (sobota, godz. 18.30)
MKS Perła Lublin - Rostów-Don

17 listopada (niedziela, godz. 15.10)
Team Esbjerg - MKS Perła Lublin

Czy MKS Perła Lublin awansuje ze swojej grupy w Lidze Mistrzyń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL