Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piłka do gry w szczypiorniakaWP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka do gry w szczypiorniaka

Rośnie nowa potęga. Egipcjanie z mistrzostwem świata juniorów

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Egipcjanie zadziwili świat piłki ręcznej. W finale mistrzostw globu do lat 19 pokonali Niemców i zostali pierwszą drużyną spoza Europy, która sięgnęła po ten tytuł.

Tempo postępu robi wrażenie, bo Faraonowie nie tylko świetnie poczynają sobie wśród najmłodszych, ale także zajęli trzecie miejsce w niedawno zakończonych mistrzostwach do lat 21, a w turnieju seniorów finiszowali na znakomitej ósmej lokacie. 

ZOBACZ: Górnik wygrał prestiżowy turniej

Młodzi Egipcjanie odprawili po drodze m.in Słoweńców, Islandczyków, rewelacyjnych Portugalczyków, a w finale Niemców (32:28). Warto zapamiętać szczególnie nazwiska rozgrywających, króla strzelców turnieju Hassana Walida Ahmeda i MVP Ahmeda Heshama Elsayeda.

Nie trzeba daleko szukać, by zorientować się, czemu Egipcjanie tak bardzo postawili na rozwój piłki ręcznej. Nie dość, że IHF szefuje możnowładny Hassan Moustafa, to jeszcze w 2021 roku mistrzostwa świata odbędą się właśnie w Egipcie. Do niedawna z seniorami pracował trener Veszprem David Davis, od lipca jego obowiązki przejął zwycięzca Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje Roberto Garcia Parrondo. Hiszpan będzie miał w czym wybierać.

ZOBACZ WIDEO Bundesliga. Robert Lewandowski z dwoma golami na początek sezonu. Bayern poniżej oczekiwań [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Dla porównania Polacy, którzy w 2023 roku zorganizują turniej razem ze Szwedami, zajęli przedostatnie miejsce w zeszłorocznych mistrzostwach Europy i nie zakwalifikowali się do zmagań. Co gorsze, kolejne roczniki będą rywalizować tylko w grupie B.

Brąz dla Duńczyków, którzy poradzili sobie z Portugalczykami (35:27). Zespół z Półwyspu Iberyjskiego to kolejna nowa siła w piłce ręcznej - w kategorii młodzieżowców także zajął czwarte miejsce na świecie. 

ZOBACZ: Memoriałowe zwycięstwo Piotrcovii

Najlepsza siódemka turnieju:

Bramkarz: Abdelrahman Mohamed Homayed (Egipt)
Lewoskrzydłowy: Alexander Reimann (Niemcy)
Lewy rozgrywający: Hassan Walid Ahmed (Egipt)
Środkowy rozgrywający: Lauritz Reinholdt Leger (Dania)
Prawy rozgrywający: Martin Costa (Portugalia)
Prawoskrzydłowy: Daniel Kecskes (Węgry)
Kołowy: Tom Bergner (Niemcy)

Najlepszy obrońca: Julian Koster (Niemcy)
Najlepszy strzelec: Hassan Walid Ahmed (Egipt - 51 bramek)

MVP: Ahmed Hesham Elsayed (Egipt)

Czy Egipcjanie będą rewelacją MŚ 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL