Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłka do szczypiorniakaWP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka

Upadek kolejnego polskiego klubu. Sparta Oborniki rozwiązana

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
W ciągu miesiąca trzeci pierwszoligowiec zniknął z mapy piłki ręcznej. Władze Sparty Oborniki ogłosiły decyzję o rozwiązaniu sekcji seniorek.

Klub poinformował, że decyzja jest pokłosiem sytuacji kadrowej. W oświadczeniu możemy przeczytać o "braku odpowiedniej ilości zawodniczek, będących wychowankami naszego klubu przy niewystarczających środkach finansowych na realizację celów transferowych" (pisownia oryginalna).

ZOBACZ: W Kaliszu rośnie czarny koń Superligi

Pierwsza liga kobiet będzie nie tylko uboższa o Spartę Oborniki. Kilka tygodni temu po cicho zniknęła drużyna Imperium Katowice, co oznacza, że w grupie B wystąpi 11 zespołów przy 13 uczestnikach grupy A. 

ZOBACZ: Jurecki z pierwszym trofeum w Niemczech

Raptem trzy dni temu decyzję o rozwiązaniu sekcji ogłosił prezes Arki Gdynia Lech Ramczykowski. Spadkowicz z Superligi nie zebrał środków budżetowych i musiał zrezygnować z prowadzenia działalności.
Upadki klubów stają się niestety przykrą rzeczywistością w polskiej piłce ręcznej. Tylko w ciągu dwóch lat z mapy zniknęły m.in. Pogoń Szczecin, GTPR Gdynia, Moto-Jelcz Oława czy Pomezania Malbork.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Dziennikarze WP SportoweFakty wskazali kluczowy element, który zadecydował o awansie. "Niby prosta rzecz"

Czy jesteś zaskoczony upadkami żeńskich klubów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL