Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksander Olkowski i Lovro Mihić WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Aleksander Olkowski i Lovro Mihić

Legionowo zamiast Gdańska. Wisła wypożyczyła Aleksandra Olkowskiego

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Był testowany przez Torus Wybrzeże Gdańsk, ale najbliższy sezon spędzi jednak w I lidze. Wychowanek Orlenu Wisły Płock Aleksander Olkowski zagra w KPR Legionowo.

Szanse Olkowskiego na występy w barwach Nafciarzy były znikome, dlatego wicemistrzowie Polski szukali klubu dla swojego obiecującego wychowanka. 21-latek trenował z Wybrzeżem, ale dyrektor sportowy Damian Wleklak i trener Thomas Orneborg podziękowali rozgrywającemu za współpracę. 

ZOBACZ: Duże wzmocnienie Wybrzeża Gdańsk

Następnym przystankiem będzie KPR Legionowo. Olkowski pojawiał się już na zajęciach pierwszoligowca, a Orlen Wisła Płock przystała na propozycję wypożyczenia. 

Dwukrotny mistrz Polski juniorów dołączy m.in. do Krystiana Wołowca, czyli innego wychowanka Wisły. Niedawno z KPR-em związał się też były płocczanin Kamil Lewandowski z SPR-u Radzymin.

ZOBACZ: Kolejny nowy członek sztabu Stali

21-latek, były reprezentant Polski juniorów, odbudowuje się po słabszym okresie. Pod koniec całkiem udanego sezonu 2017/18 pauzował kilka miesięcy z powodu urazu kręgosłupa, a po powrocie złamał kość śródstopia. W ostatnich rozgrywkach nie przebił się do pierwszej drużyny, grał jedynie w rezerwach Wisły.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy wypożyczenie Olkowskiego to dobra decyzja Wisły?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • HANDBALL PL Zgłoś
  Przykład Wisły obrazuje jak ciężko o wychowanków w składzie jeśli jest się zespołem walczącym w LM. Wisła od lat szkoli na wysokim poziomie, każdy rocznik (co daje przewagę w
  Czytaj całość
  rozgrywkach dzieci i młodzieży gdzie łączą roczniki według potrzeb). A mimo wszystko od lat wychowankowie którzy zrobili świetna bądź dobrą karierę w klubie to Sypa i Piechowski. Sypy już dawno nie ma a Piechowski brzydko mówiąc pełnił role zapchajdziury. Pomocny w obliczu kontuzji i niemal dwa razy był bliski odejścia w ostatnich dwóch sezonach. Wisła szkoli ale rzadko kiedy ma profity w pierwszym zespole. A prawda jest taka że perły trafiają się w mniejszych ośrodkach/klubach jak Loczek w Regiminie, Daszek w Tczewie czy Paczkowski w Świeciu. Największe kluby z Europy wolą sięgać po talenty z mniejszych ośrodków bo wiedzą że to łatwiejsze niż wychowanie. W dodatku taki młody talent musi mieć to coś i nawet przy najlepszych trenerach młodzież nie zawsze się rozwija jak oczekiwano. Taki Sagosen, Remili czy Richardson pokazywali swoje umiejętności już jako nastolatkowie i wieku 18 lat już byli gwiazdami ligi.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL