Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arkadiusz MorytoNewspix / Łukasz Laskowski / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto

Daleka podróż kadry szczypiornistów. Mocni rywale w Argentynie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kadra szczypiornistów, szykująca się do udziału w mistrzostwach Europy 2020, w październiku poleci na drugą półkulę. W Argentynie zagra w mocno obsadzonym turnieju z udziałem Hiszpanów, Rosjan i gospodarzy.

Awans do ME 2020 zapewnił Polakom miejsce w głównej rundzie kwalifikacji MŚ 2021. Opuszczą zatem prekwalifikacji, dzięki czemu w oficjalnym terminie przeznaczonym na potrzeby reprezentacji Biało-Czerwoni będą mogli zmierzyć się w sparingach w możliwie najsilniejszym składzie.

ZOBACZ: Azoty poznały rywali w Pucharze EHF

W dniach 23-25.10 kadra zagra w Argentynie z gospodarzami (złoci medaliści igrzysk panamerykańskich), mistrzami Europy Hiszpanami i Rosjanami. To najdalszy wyjazd Polaków od czasu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku i zarazem pierwsza podróż poza Europę w ciągu trzech ostatnich lat. Wcześniej kadra rozgrywała sparingi w Tunezji (2014 r.), a w lipcu 2010 r. udała się aż do Chicago na mecz z Niemcami. 

Reprezentanci, najpierw w krajowym składzie, spotkają się 17 października. Trzy dni później dołączą do nich zawodnicy z klubów zagranicznych. 21 października wylot do Argentyny. 

Plan przygotowań do ME 2020 jest już właściwie w całości znany. Superliga poszła na rękę i tak ułożyła kalendarz, by od 17 do 20 września trener Patryk Rombel mógł przyjrzeć się krajowym kandydatom podczas wspólnego zgrupowania z kadrą B. Na przełomie roku Polacy wezmą udział w dwóch turniejach - najpierw w przerwie świąteczno-noworocznej zagrają w Tarnowie z Egipcjanami, Białorusinami i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Na początku stycznia próba generalna przed ME 2020 i mecze w Irun najprawdopodobniej z Hiszpanami, Niemcami oraz Rosjanami. 

ZOBACZ: Gratki dla fanów Superligi Kobiet

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Marta Walczykiewicz: Kajakarstwo to sport dla twardzieli

Czy wyjazd do Argentyny to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL