Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Przemysław RosiakWP SportoweFakty / Krzysztof Benetrowicz / Na zdjęciu: Przemysław Rosiak

Feralny mecz w Głogowie. Koniec sezonu dla Przemysława Rosiaka

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Ziścił się czarny scenariusz, Przemysław Rosiak zerwał więzadła krzyżowe w meczu MMTS-u Kwidzyn z Chrobrym Głogów (27:24) i nie zagra już w sezonie 2019/20.

Podstawowy obrońca kwidzynian, najlepszy defensor sezonu 2016/17 w Superlidze, pechowo upadł po jednym z kontrataków. Noga nienaturalnie wygięła się w stawie kolanowym, od razu podejrzewano poważną kontuzję kolana. Przemysław Rosiak z grymasem bólu opuścił plac na noszach. 

ZOBACZ: Piłka Ręczna Koszalin bez Roszak!

Pierwsze diagnozy wskazywały na zerwanie więzadła przedniego w kolanie. Badania potwierdziły wstępne rozpoznanie. Lada dzień kluczowy gracz MMTS-u przejdzie zabieg rekonstrukcji. Niemal na pewno nie wróci na ligowe boiska w sezonie 2019/20.

Kontuzja Rosiaka sprawi, że trener Dmytro Zinczuk będzie musiał przeorganizować obronę swojej drużyny. Rolę dowódcy przejmie prawdopodobnie Kamil Krieger, częściej w środku będzie także wykorzystywany Ryszard Landzwojczak.

ZOBACZ: Siódemka 1. serii Superligi Kobiet

Co najmniej 2-3 tygodnie będzie pauzować kolejny z liderów, Michał Peret (w Głogowie uraz stawu skokowego), a co najmniej miesiąc Michał Potoczny (po zabiegu wyrostka robaczkowego).

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Tomasz Kaczor pracował na fermie indyków. Dziś jest wicemistrzem świata

Czy Kamil Krieger powinien zastępować Przemysława Rosiaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL