Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arne Senstad (z lewej) i Andrzej Kraśnicki Materiały prasowe / J.Gucma/ZPRP / Na zdjęciu: Arne Senstad (z lewej) i Andrzej Kraśnicki

Arne Senstad oficjalnie zaprezentowany jako selekcjoner. Znany sztab Norwega

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce przedstawiono nowego selekcjonera kadry pań, Arne Senstada. Będą mu pomagać Reidar Moistad i była reprezentantka kraju, Monika Marzec.

ZPRP ogłosił nazwisko następcy Leszka Krowickiego już w połowie sierpnia, ale w międzyczasie sprawy nabrały dość nieoczekiwanego biegu. Storhamar, dotychczasowy klub Arne Senstada, nie został poinformowany o rozmowach w Polsce i nie wydał zgody na łączenie funkcji. Pat trwał kilka dni, w końcu trener porozumiał się z kierownictwem i po pierwszych meczach sezonu opuścił drużynę, by skoncentrować się na pracy w Polsce. 

Kontrakt został podpisany do igrzysk olimpijskich w 2024 r, ale praca będzie stale weryfikowana na podstawie wyników w imprezach mistrzowskich. 

ZOBACZ: Znakomity debiut nastolatka z Kwidzyna

Pierwsze zgrupowanie rozpocznie się 19 września w Kwidzynie. Czasu na przygotowanie zespołu nie będzie dużo, 25 września inauguracja el. ME 2020 z reprezentacją Wysp Owczych. Pierwszym sukcesem Senstada jest namówienie do powrotu Kingi Grzyb, jeden z najlepszych polskich szczypiornistek ostatnich lat, która po ME 2018 zawiesiła występy w kadrze (ZOBACZ).
Asystentami Senstada będą jego przyjaciel Reidar Moistad, pracujący niegdyś w Koszalinie i wielokrotna reprezentantka Polski Monika Marzec.

ZOBACZ WIDEO "Druga Połowa". Zmarnowany rok Jerzego Brzęczka? "Ten zespół nadal nie wie jak ma grać"

Czy Polki pokonają Wyspy Owcze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL