Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Torus Wybrzeża GdańskWP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: zawodnicy Torus Wybrzeża Gdańsk

PGNiG Superliga. Zmiany w Torus Wybrzeżu. Będzie nowa prezes

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Od 1 października w Torus Wybrzeżu Gdańsk dojdzie do zmiany na stanowisku prezesa. Dotychczas pełniącego tę funkcję Serga Boscę zastąpi Dorota Trojanowska.

Dotychczasowy prezes, Serge Bosca pełnił tę funkcję od 10 lipca 2017 roku. W tym czasie klub zachował ligowy byt, a w Wybrzeżu skupiono się na tym, by poprzez zaciskanie pasa klub wyszedł na prostą. Powoli się to udaje.

Rada Nadzorcza Wybrzeże Gdańsk Handball S.A. wydała oświadczenie w tej sprawie:

"Pan Serge Bosca objął funkcję Prezesa w najtrudniejszym momencie w dotychczasowej historii naszego Klubu. Z pełnym zaangażowaniem podjął się pracy na rzecz Spółki, wykonując swoje obowiązki non – profit, za co chcielibyśmy mu ogromnie podziękować. Dzięki między innymi działaniom Jego oraz wszystkich osób, którym leżało na sercu dobro Klubu, dziś możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Vujović wrócił do Ligi Mistrzów. Zobacz więcej!

Aktualnie, ze względu na zobowiązania zawodowe, Pan Bosca większość czasu spędza poza Gdańskiem. W związku z tym, nie był w stanie w pełnym zakresie wypełniać obowiązków i zadań Prezesa Spółki.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Karol Zalewski rozpętał burzę. Tomasz Majewski odpowiada

Mając na uwadze powyższe, przeprowadziliśmy zmiany, które w naszej ocenie pomogą realizować nowe cele stawiane przed Klubem, zarówno w najbliższej, jak i nieco dalszej przyszłości.

Jeszcze raz pragniemy gorąco podziękować Prezesowi Bosce i żywimy nadzieję, że będzie nadal wspierał nas doświadczeniem i cennymi radami.

Od 1 października funkcję Prezesa obejmie Pani Dorota Trojanowska.
Wierzymy, że podjęte zmiany wpłyną na jeszcze lepsze funkcjonowanie Klubu oraz pozwolą na realizację ambitniejszych celów - zarówno sportowych, jak i organizacyjnych."

Znakomity początek Małeckiego w Tarnowie. Zobacz więcej!

Dorota Trojanowska w swojej karierze zawodowej pracowała jako dziennikarz w Radiu Gdańsk i w Dziale Marketingu Dziennika Bałtyckiego. Ponadto piastowała funkcję konsula i zastępcy ambasadora w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Bośni i Hercegowinie. Była też związana z Wirtualną Polską, a w ostatnich latach kierowała biurem poselskim Adama Korola.

Czy zmiany w Torus Wybrzeżu będą miały pozytywny wpływ na klub?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • pan.artur Zgłoś
  Rozumiem. Sytuacja finansowa klubu jest na tyle dobra, że nowa pani prezes nie będzie pracować za friko? Odejście z Wybrzeża trenera wraz z najlepszym zawodnikiem również o tym
  Czytaj całość
  świadczy? Zobaczymy w kwietniu 2020 roku jak wyszło.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL