Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze ręczni PGE VIVE KielceNewspix / Radosław Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce

PGE VIVE stawia na wychowanka. Cezary Surgiel zadebiutuje w Superlidze

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
17-letni Cezary Surgiel włączony do składu PGE VIVE Kielce na mecz PGNiG Superligi z Grupą Azoty Tarnów. Szykuje się pierwszy od dawna debiut wychowanka w pierwszym zespole.

Nastolatek z PGE VIVE Kielce jest reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej, w maju tego roku Surgiel wraz z drużyną juniorów młodszych VIVE zdobył w Ostrowie Wielkopolskim srebrny medal mistrzostw Polski. Do tej pory występował na środku rozegrania, ale ostatnio częściej pojawia się na lewym skrzydle. 

ZOBACZ: Wisła ma nową broń

17-latek może dostać szansę przeciwko beniaminkowi, bo akurat na tych dwóch pozycjach trener Talant Dujszebajew nie narzeka na nadmiar możliwości. Rekonwalescencję przechodzi lewoskrzydłowy Mateusz Jachlewski i jedynym wyborem jest Angel Fernandez Perez, ewentualnie odciąża go środkowy Mariusz Jurkiewicz. 

- To chłopak, który zawsze był wiodącą postacią w swoich zespołach. Wyróżniał się umiejętnościami, techniką, wszechstronnością i ogromną skocznością. Zawsze był przy tym poukładany, sumienny, dobrze uczył się w szkole. Początkowo grał na środku rozegrania, ale ostatnio już tylko raczej na lewym skrzydle ze względu na swoje warunki fizyczne. Trochę brakuje mu wzrostu i siły, choć nie zamykam mu drogi - charakteryzuje Surgiela jego trener Aleksander Litowski. 

Ostatnim wychowankiem w składzie VIVE był Bartłomiej Bis, który przed sezonem 2019/20 odszedł do Górnika Zabrze. Spośród nastolatków trenujących w klubie zadebiutował też bramkarz Miłosz Wałach. Wychowanek Jedynki Prudnik jako 15-latek jesienią 2017 roku zagrał w meczu ligowym.

Mecz z Grupą Azoty zaplanowano 2 października o godz. 18.30.

ZOBACZ: Awaryjny transfer Flensburga

ZOBACZ WIDEO: Seria A. Absurdalny gol zdecydował o remisie! Dawidowicz i Stępiński w podstawowym składzie! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy VIVE powinno dawać wychowankom więcej szans?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL