Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Melvyn RichardsonMateriały prasowe / Montpellier HB / Na zdjęciu: Melvyn Richardson

Liga Mistrzów. Montpellier HB w Kielcach bez lidera. Melvyn Richardson odpocznie od gry

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Znaczące osłabienie Montpellier. Najbliższy rywal szczypiornistów PGE VIVE Kielce w Lidze Mistrzów przyjedzie do Polski bez Melvyna Richardsona.

Nieobecność reprezentanta Francji nie jest jednostkową sytuacją. Jak pisze francuski dziennik "L'Equipe", jeden z najlepszych graczy młodego pokolenia na świecie złamał palec w prawej ręce i przez około dwa miesiące nie będzie zdolny do gry. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło podczas meczu ligowego z Chartres. 

ZOBACZ: Górnik bez szefa obrony

Uraz wymaga operacji i Melvyn Richardson opuści wszystkie tegoroczne mecze Ligi Mistrzów. Do gry wróci dopiero w ostatniej fazie przygotowań do styczniowych mistrzostw Europy. 

Własnie 22-letni Francuz był niedawno najlepszym strzelcem Montpellier HB w zwycięskim boju z Veszprem (8 goli). To o tyle duża strata, że Richardsson (tak jak w kadrze) może być wykorzystywany na środku rozegrania. Na prawej stronie zastąpi go prawdopodobnie inny świetny gracz, Valentin Porte. Okazję do poważnego debiutu może dostać 18-letni Gruzin Giorgi Tskovrebadze, do tej pory bez gola w Lidze Mistrzów. 

Mecz w Kielcach zaplanowano 12 października, początek o godz. 18.00.

ZOBACZ: Pierwsze trofeum Polki w Turcji

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy VIVE pokona Montpellier?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL