Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian KondratiukMateriały prasowe / pgnig-superliga.pl / Na zdjęciu: Adrian Kondratiuk

Niesamowity wzrost oglądalności PGNiG Superligi. 1300 proc. zeszłorocznej normy!

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Transmisje w ogólnodostępnym TVP Sport to okazja do bicia rekordów oglądalności PGNiG Superligi. W porównaniu do zeszłego roku, pod tym względem nastąpił gigantyczny progres.

PGNiG Superliga Mężczyzn ogłosiła dane statystyczne z września - łączna oglądalność wyniosła ponad 650 tys. widzów. Średnio każdy z ośmiu pokazanych meczów we wrześniu tego roku śledziło 79 tysięcy widzów. W porównaniu z wrześniem 2018 roku nastąpił blisko 14-krotny wzrost. Wtedy wszystkie osiem meczów obejrzało łącznie 45 540 osób, co dało średnio 5 692 widzów na każdy mecz.

ZOBACZ: Imponujący występ Kudłacz-Gloc

Skąd tak niebotyczny progres? TVP Sport jest stacją telewizji naziemnej, nsport i Canal+Sport pokazujące rozgrywki przez trzy ostatnie lata, to telewizje szeroko dostępne, ale kodowane. Wszystkie spotkania z września 2019 roku można było obejrzeć również w mediach elektronicznych – poprzez stronę internetową tvpsport.pl, aplikację mobilną TVP Sport oraz nową stronę - pgnig-superliga.pl. Osiem spotkań w tych mediach obserwowało łącznie 9 755 widzów.

Największą średnią widownię przyciągnął mecz NMC Górnika Zabrze z Gwardią Opole (średnio 113 tys. osób). 

W ramach zawartego kontraktu z Telewizją Polską S.A., wybrane mecze mogą być transmitowane również na antenach regionalnych ośrodków. We wrześniu z takiej możliwości skorzystała stacja TVP Opole, przeprowadzając relacje z dwóch spotkań Gwardii Opole. Dwa mecze zgromadziły 10,6 tys. telewidzów na antenie TVP Opole oraz 1 981 na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej.

ZOBACZ: Beniaminek bezradny w Lubinie

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy podobają ci się transmisje Superligi w TVP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • Liton Zgłoś
  Polsat Sport jest stacją kodowaną. Odkąd pokazują siatkówkę PLK była kodowana. Sukces siatkówki leży w tym, że mają jednego partnera medialnego, który rozwinął dyscyplinę i
  Czytaj całość
  zgarnął za to dużą kasę. Pamiętam jak Polsat wyłożył kasę, żeby Polska mogła grać w Lidze Światowej. To dzięki tej stacji polska siatkówka jest w tym miejscu, w którym jest i kodowanie nie ma tu nic do rzeczy, bo liga zawsze była na kodowanych kanałach. TVP ma tylko jedną wadę: "redaktor" Iwański, ale wobec wszystkich plusów transmisji w TVP jak ten znawca ma mikrofon wystarczy wyłączyć dźwięk i cieszyć oczy.
  • hbll Zgłoś
   Wielokrotnie pisałem, że transmisje ligi w kodowanych stacjach to gwóźdź do trumny. Gdyby dawno temu zakodowano siatkówkę, to dziś mielibyśmy ligę ogórkową a nie ligę mistrzów
   Czytaj całość
   świata. Dlatego też zawsze w Polsce dużo bardziej popularne będą skoki narciarskie w tvp niż MMA w PPV, mimo że to drugie jest raczej znacznie bardziej widowiskowe.Zwróćmy uwagę, że te wyniki oglądalności są bardzo dobre, a osiągamy je przecież w czasach niesamowitego kryzysu reprezentacji. Mamy dziś najsłąbszą kadrę od dziesięcioleci, męczymy się z Kosowem, przegrywamy z Izraelem. A mimo to ludzie chcą oglądać krajowy handball, co świadczy tylko o ukrytym potencjale dyscypliny.
   • Mariusz7 Zgłoś
    Już śmiało można powiedzieć, że przeniesienie ręcznej do TVP to był naprawdę dobry pomysł. Bardzo fajne wyniki oglądalności muszą przenieść się na popularyzację dyscypliny oby
    Czytaj całość
    tak dalej!
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL