Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał DaszekNewspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: Michał Daszek

PGNiG Superliga. Oficjalnie: Michał Daszek i Xavier Sabate na dłużej w Płocku

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Michał Daszek przedłużył swoją umowę z Orlen Wisłą Płock. Nowy kontrakt podpisał także szkoleniowiec Nafciarzy, Xavier Sabate.

Jak informowaliśmy w środę, zarząd Orlen Wisły Płock porozumiał się zarówno z prawoskrzydłowym, jak i hiszpańskim szkoleniowcem, odnośnie nowych kontraktów (więcej przeczytasz TUTAJ). Nieoficjalne dotąd informacje miały zostać potwierdzone w piątek, na specjalnie zwołanej przez władze klubu konferencji prasowej. Tak też się stało - po godzinie 14 wicemistrzowie Polski ogłosili podpisanie nowych kontraktów z Michałem Daszkiem oraz Xavierem Sabate.

Trener rodem z Katalonii objął Nafciarzy przed początkiem tamtego sezonu. Sabate mozolnie budował zespół na swoją modłę, stanowiąc coraz poważniejsze zagrożenie dla hegemona ostatnich lat, PGE VIVE Kielce. Chociaż na zwycięstwo (pierwsze od 3,5 roku!) jego podopieczni musieli czekać do zeszłego tygodnia, to już w poprzednim sezonie płocczanie udowodnili, że są na dobrym kursie do zagrożenia kielczanom. 

Czytaj: Reidar Moistad z wizytą w Lubinie!

- Nie miałem żadnych wątpliwości w tej kwestii. Xavier Sabate codziennym poświęceniem i efektami swojej pracy pokazał, że jest właściwym człowiekiem na tym stanowisku. Jestem przekonany, że ten zespół pod jego okiem będzie się dalej rozwijał i przybliżał do realizacji naszych celów i ambicji sportowych - skomentował za pośrednictwem oficjalnej strony prezes Wisły, Robert Czwartek.

ZOBACZ WIDEO: Wilfredo Leon świetnie czuje się w reprezentacji Polski. "To wszystko posłuży za rok"

- Od samego początku rozmawialiśmy z Xavim o projekcie długookresowym. Oczywiście zawsze jest pewne ryzyko po obu stronach przy podpisywaniu pierwszej umowy, ale po roku wspólnej pracy byliśmy już w pełni przekonani co do tego, aby Xavi wciąż opiekował się naszą pierwszą drużyną - dodał z kolei Adam Wiśniewski, dyrektor sportowy Nafciarzy.

Na tym jednak nie koniec. Tak jak informowaliśmy, nową umowę parafował również kapitan Wisły, Michał Daszek. 27-letni skrzydłowy, wybrany najlepszym zawodnikiem zeszłego sezonu PGNiG Superligi, postanowił na dłużej związać się z płockim klubem. Chociaż jego pierwotny kontrakt obowiązywał do 2021 roku, już teraz przedłużył go do czerwca 2024!

- Cieszę się również, że te dwie strategiczne umowy udało się podpisać stosunkowo wcześnie – w przypadku Xaviego jest to osiem miesięcy, natomiast u Michała to ponad półtora roku przed wygaśnięciem obecnie obowiązujących umów. Jako klub chcemy pokazać, że myślimy i działamy w dłuższej perspektywie oraz dążymy do tego, aby w kontraktowaniu zawodników pierwszego zespołu osiągnąć maksymalną, konstruktywną stabilizację – dodał Czwartek.

Nowy trener w Vardarze - sprawdź!

Czy Orlen Wisłę Płock stać na wygranie PGNiG Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Złoty Bogdan Zgłoś
  Jeszcze nie tak dawno temu, o trenerze Sabate mówiono, że to "dyzma". Dzisiaj jest już "właściwym człowiekiem na właściwym miejscu". Ciekawe jest to, że tym samym
  Czytaj całość
  określeniem nazywany był inny zbawca płockiego handballa, potem odsądzany od czci i wiary. Czy historia zatoczy koło? Czy "płockiej tradycji" stanie się zadość i trener, nie później niż po 2 latach, będzie musiał "odejść"? Myślę, że odpowiedź na to pytanie poznamy szybciej, niż niektórym się w Ploku wydaje :)ps. czy trener nauczył już się poprawnie wymawiać nazwę miasta i klubu, z którym postanowił się związać na dłużej?
  • Hawaii Five-0 Zgłoś
   Z GOG szczegolnie było to widać. Mecz ligowy najlepszy, moc jakich mało. Zejdź na ziemię.
   • Maxi-102 Zgłoś
    Jest MOC...a to dopiero początek....:)
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL