Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Wróbel WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Mateusz Wróbel

PGNiG Superliga. Odrodzenie snajperów. Mateusz Wróbel i Kirył Kniaziew "w gazie"

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kilka miesięcy temu spisywali się znacznie gorzej niż w sezonie 2019/20. Teraz obaj prowadzą w klasyfikacji strzelców i są niezbędni dla swoich drużyn. Mateusz Wróbel i Kirył Kniaziew odzyskali skuteczność.

Kiedy po poprzednich rozgrywkach rozmawialiśmy z Mateuszem Wróblem, pytaliśmy o plany na przyszłość. Nie mogło być inaczej, skoro Wybrzeże ogłosiło, że daje rozgrywającemu wolną rękę, pomimo ważnego kontraktu. Nikt nie wyganiał z Gdańska byłego reprezentanta Polski, ale trener Orneborg nie widział go w swoich planach. Wróbel nie poddał się bez walki i rozpoczął sezon w pierwszej siódemce.

W statystykach wychowanek MKS-u Wieluń wygląda bardzo dobrze. 56 goli w ośmiu meczach, wysoka skuteczność jak na lewego rozgrywającego (60 proc.) i prowadzenie w klasyfikacji strzelców po niemal 1/3 rundy zasadniczej. Wróbel nawiązuje do najlepszego sezonu w karierze, kiedy jesienią 2017 roku zadebiutował w kadrze.

Odrodził się też Kirył Kniaziew. Białorusin był jednym z liderów Pogoni Szczecin, potem szybko odnalazł się w Kaliszu, ale poprzednie miesiące były przeciętne w jego wykonaniu. Jesień 2019 należy do mocno zbudowanego rozgrywającego - niedawno rzucił 13 bramek Grupie Azoty Tarnów, w sumie ma prawie identycznie dorobek jak Wróbel, przy prawie identycznej skuteczności.

Na dalszych pozycjach bez wielkich zaskoczeń, Patryk Mauer od trzech lat właściwie nie wypada z czołowej trójki, Arkadiusz Moryto zdobył dwie korony króla strzelców z rzędu, Marcel Sroczyk od kilku miesięcy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. W tym sezonie rzadko zawodzi prawoskrzydłowy MMTS-u Kwidzyn Andrzej Kryński, beniaminek z Tarnowa może liczyć na Jakuba Kowalika. Na 10. miejscu najlepszy z obrotowych, opoka Stali Mielec, Piotr Krępa.

MiejsceZawodnikKlubMeczeBramki
1.Kirył KniaziewEnerga MKS Kalisz856
1.Mateusz WróbelTorus Wybrzeże Gdańsk855
3.Patryk MauerGwardia Opole851
4.Marcel SroczykZagłębie Lubin845
5.Arkadiusz MorytoPGE VIVE Kielce842
6.Antoni ŁangowskiAzoty Puławy841
7.Andrzej KryńskiMMTS Kwidzyn839
8.Jakub KowalikGrupa Azoty Tarnów835
9.Blaż JancPGE VIVE Kielce834
9.Piotr KrępaStal Mielec834

ZOBACZ WIDEO: Artur Szalpuk: Na zakończenie padały mocne słowa, że będziemy za sobą tęsknić

Czy Wróbel albo Kniaziew zostaną królem strzelców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL