Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roman GranosikWP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Roman Granosik

Piłka Ręczna znika z nazwy klubu z Koszalina. Działacze pozyskali nowego sponsora tytularnego

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Zaledwie kilka miesięcy funkcjonowała nazwa Piłka Ręczna Koszalin, czyli taka, jak spółka akcyjna prowadząca żeńską drużynę w PGNiG Superlidze Kobiet. Działaczom udało się znaleźć nowy podmiot. Sponsorem tytularnym została firma Młyny Stoisław.

Umowę sponsorską podpisano już 24 października bieżącego roku, ale z oficjalnym potwierdzeniem czekano aż do tej pory. Tym samym zmienia się oficjalna nazwa klubu z Koszalina. Teraz będzie się ona nazywać Młyny Stoisław Koszalin (wcześniej Piłka Ręczna).

Mamy nowy rekord frekwencji w Superlidze. Czytaj więcej!

Nowy podmiot to Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie "PZZ" w Stoisławiu zajmujące się m.in. skupem zbóż oraz sprzedażą takich produktów jak np.: mąka, kasza, płatki, pasze, otręby spożywcze. Firma prowadzi również sklep internetowy.

Jak informują działacze, umowę parafowali pan Mirosław Narojek - Prezes Zarządu Spółki „PZZ” w Stoisławiu oraz pan Roman Granosik - pełniący funkcję prezesa zarządu klubu Piłka Ręczna Koszalin S.A.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Patrycja Wyciszkiewicz: Rywalka uderzyła mnie w bark. Przestraszyłam się, że zgubię pałeczkę

Pierwsze spotkanie pod nową nazwą odbędzie się w Koszalinie w najbliższy czwartek (31 października) o godzinie 18:00. Rywalem brązowych medalistek mistrzostw Polski będzie obrońca trofeum, MKS Perła Lublin.

Zobacz także: ułatwione zadanie dla PGE VIVE Kielce. Vardar ma poważny problem

Biało-zielone jako Piłka Ręczna występowały w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet od początku sezonu 2019/2020, po tym jak ze sponsoringu wycofała się firma Energa S.A. Już wówczas prezes Granosik zapowiadał, że jest blisko pozyskania nowego partnera strategicznego. Nie ujawniono jednak sumy, którą przekażą zespołowi Młyny Stoisław.

Czy będziesz chodził na mecze Młynów Stoisław Koszalin w PGNiG Superlidze Kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • ArekAZS Zgłoś
  Koszalin pewnie przedstawił Superlidze budżet, pokazując umowę z Energą... Miasto nie załatało w całości dziury, Superliga pewnie cisnęła, żeby jednak spełnić ustalone warunki
  Czytaj całość
  finansowe. I tak dobrze, że zgodzili się poczekać. No i brawa dla miasta, bo to jednak ich duża zasługa, że Młyny wróciły do sponsorowania.
  • Observator Zgłoś
   "Pecunia non olet" - jaka Superliga taki i Sponsor ( dobrze, że jest ! ).No bo jakby to była sekcja rugby to co innego !
   • vrc Zgłoś
    Panie Kempski bardzo trafiona sondaJak widać po wynikach sondy i trybunach wiele osób rezygnuje z oglądania tego zespołu i to nie ze względu na wyniki sportowe i formę
    Czytaj całość
    zespołu.Podobno pieniądze były największym problemem w dogadaniu się z najlepszą zawodniczką (Romana Roszak) która zasługuje na szacunek jak nikt inny z tego zespołu.Jest sponsor tytularny więc kasa za tytularnego powinna być i co dalej ?Poza tym większość pieniędzy pochodzi od koszalińskich podatników jako dotacja a my sobie nie życzymy takiego traktowania zasłużonych zawodniczek.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL