Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arpad Sterbik WP SportoweFakty / LESZEK STĘPIEŃ / Na zdjęciu: Arpad Sterbik

Arpad Sterbik blisko emerytury. Ostatni sezon legendy?

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Piłka ręczna może stracić jedną z najbardziej charakterystycznych postaci. Arpad Sterbik prawdopodobnie odejdzie na sportową emeryturę po sezonie 2019/20.

Legendarny bramkarz, postrach najlepszych snajperów świata, w listopadzie skończy 40 lat, ale nadal należy do ścisłej czołówki na swojej pozycji. W Veszprem są z niego zadowoleni i zdaniem portalu gol.mk chcieli zatrzymać Arpada Sterbika na kolejny rok. Weteran ma inne plany, prawdopodobnie sezon 2019/20 będzie jego ostatnim. Z drugiej strony to nie pierwsze plotki o rychłym końcu kariery. Mówiło się, że Sterbik zejdzie z boiska w czerwcu 2018 roku, jednak zdecydował się na ofertę Veszprem. 

Węgrzy zdają sobie sprawę, że tym razem nie skończy się prawdopodobnie na spekulacjach i zdaniem dziennika "Mundo Deportivo" zapewnili sobie usługi Rodrigo Corralesa z PSG (ZOBACZ). Zresztą pozycja bramkarza będzie solidnie obsadzona, bo ważne umowy ma Vladimir Cupara, a niewykluczone, że nową umowę dostanie Marton Szekely.

Sterbik uchodzi za jednego z najlepszych szczypiornistów XXI wieku. Reprezentował Jugosławię, Serbię i Czarnogórę, a po okresie występów w Ciudad Real przyjął hiszpańskie obywatelstwo. W jego dorobku m.in. cztery triumfy w Lidze Mistrzów (ostatni z Vardarem Skopje w 2017 roku), złoto MŚ 2013 i ME 2018 (CZYTAJ O NIM WIĘCEJ).

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Iga Baumgart-Witan o końcu kariery: Nie mówię sobie "stop"

Czy Arpad Sterbik to najlepszy bramkarz XXI wieku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL