Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Barbara Zima Materiały prasowe / Maciej Wełyczko/KPR Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: Barbara Zima

Nowe twarze u szczypiornistek. Arne Senstad powołał kadrę

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Ewolucja zamiast rewolucji. Arne Senstad na zgrupowaniu przed turniejem towarzyskim w Lublinie przyjrzy się trzem nowym kadrowiczkom.

Norweg powołał podobny skład jak przed wrześniowymi meczami el. ME 2020 z Ukrainą i Wyspami Owczymi. Z listy wypadły kontuzjowane Małgorzata Stasiak i Aleksandra Rosiak, w kadrze B znalazła się tym razem Małgorzata Buklarewicz i Adrianna Nowicka. 

ZOBACZ: Świetna frekwencja w Lubinie

Na zgrupowaniu zaprezentuje się 19-letni bramkarka KPR-u Kobierzyce Barbara Zima, o swoim istnieniu przypomni dobrze radząca sobie w rumuńskim Baia Mare Paulina Masna. Arne Senstad powołał też byłą podopieczną ze Storhamar, Aleksandrę Zimny, wciąż występującą w Norwegii (Volda HK). 

W Lublinie zagrają wszystkie podstawowe zawodniczki z lig zagranicznych, m.in. Monika Kobylińska, Karolina Kudłacz-Gloc czy Aleksandra Zych. 

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #9: Artur Mikołajczewski. Powrót z zaświatów

ZOBACZ: Dwa spotkania w jeden dzień? Na Węgrzech to możliwe

Turniej w hali Globus zaplanowano w dniach 22-24.11. Rywalkami Ukrainki, Litwinki i Białorusinki.

Kadra Polek na turniej w Lublinie: 

Bramkarki: Weronika Gawlik (Perła Lublin), Adrianna Płaczek (Nantes), Barbara Zima (KPR Kobierzyce)

Skrzydłowe: Adrianna Górna, Kinga Grzyb, Daria Zawistowska (wszystkie Zagłębie Lubin), Katarzyna Janiszewska (TuS Metzingen), Aneta Łabuda (Perła Lublin), Bogna Sobiech (Borussia Dortmund)

Rozgrywające: Kinga Achruk, Marta Gęga (Perła Lublin), Monika Kobylińska (Brest), Karolina Kudłacz-Gloc (Bietigheim), Paulina Masna (Minaur Baia Mare), Aleksandra Zych (Borussia Dortmund), Aleksandra Zimny (Volda HK)

Obrotowe: Sylwia Matuszczyk, Joanna Szarawaga (obie Perła Lublin), Joanna Drabik (Siofok)

Czy Polki wygrają turniej w Lublinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • M.RadzuHandball Zgłoś
  Jaki jest sens powołania dwóch skrzydłowych z tego samego klubu ?
  • Grieg Zgłoś
   Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, Basia Zima to chyba pierwsza zawodniczka z rocznika 2000 (ale wbrew pozorom urodzona jeszcze w starym tysiącleciu), która dostała powołanie do pierwszej w
   Czytaj całość
   reprezentacji - w kadrze B są jeszcze jej dwie rówieśniczki (M. Więckowska i Sobecka) oraz 16-letnia bramkarka Oliwia Suliga.
   • Grieg Zgłoś
    Najwięcej niespodzianek na rozegraniu - można było się spodziewać, że Zimny jako była podopieczna selekcjonera prędzej czy później otrzyma szansę (w tym sezonie na zapleczu
    Czytaj całość
    norweskiej ekstraklasy 31 bramek w 7 meczach), ale dziwne, że stało się to kosztem Świerżewskiej, która w tejże ekstraklasie poczyna sobie całkiem nieźle (23 bramki w 9 meczach - Byasen aktualnie zajmuje trzecie miejsce), a tymczasem nie ma jej nawet w kadrze B. Masna po przenosinach do Rumunii faktycznie imponuje (na razie pod względem liczby bramek minimalnie lepsza od Lisewskiej - 29 w 9 meczach, tylko jedna koleżanka z drużyny rzuciła więcej), za to na debiut w kadrze wciąż musi poczekać Jakubowska (w kadrze B jako skrzydłowa, choć w lidze już się zadomowiła na prawym rozegraniu).
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL