Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski juniorów w piłce ręcznej Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentacja Polski juniorów w piłce ręcznej

Juniorskie kadry w europejskiej drugiej lidze. Polacy poznali rywali w dywizji B

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Reprezentacje szczypiornistów z rocznika 2000 i 2002 będą musiały przebijać się przez mistrzostwa Europy dywizji B. To efekt ostatnich słabych występów naszych kadr.

Z elity Biało-Czerwoni wypadli w 2018 roku - juniorzy zajęli przedostatnie, a młodzieżowcy ostatnie miejsce podczas ME. Te wyniki spowodowały, że Polacy trafili do dywizji B i będą musieli pokonać rywali z europejskiej II ligi, by wrócić do walki z najlepszymi.

ZOBACZ: Egipt chce podbić świat piłki ręcznej

Kadra rocznika 2000, prowadzona przez Bartłomieja Jaszkę, trafiła do grupy z Słowakami, Finami, nieprzewidywalnymi i robiącymi duże postępy graczami z Wysp Owczych oraz gospodarzami, Bośniakami. Na dalszej etapach czekają m.in. Czesi czy Czarnogórcy. Turniej odbędzie się w dniach 3-12 lipca 2020 roku.

Juniorzy młodsi, z nowo mianowanym trenerem Arturem Markowskim, zmierzą się z Estończykami, Grekami i najsilniejszymi w tym gronie Macedończykami. Polacy w tej kategorii wiekowej jak na razie nie zawojowali Europy, jeszcze pod wodzą Mariusza Jurasika słabo spisali się podczas Otwartych Mistrzostw Europy w Goeteborgu (15. miejsce).

Rywalizację kadr z rocznika 2002 zaplanowano w drugiej połowie sierpnia 2020 roku.

ZOBACZ: Nowe twarze w kadrze szczypiornistek

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #9: Artur Mikołajczewski. Powrót z zaświatów

Czy Polacy awansują do dywizji A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL