Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan Klimków w koszulce reprezentacji PolskiMateriały prasowe / IHF / Na zdjęciu: Jan Klimków w koszulce reprezentacji Polski

Jan Klimków nie zagra w PGE VIVE Kielce. Obrotowy odrzucił ofertę

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Jan Klimków nie zostanie zawodnikiem PGE VIVE Kielce. Obrotowy Gwardii Opole nie zdecydował się na ofertę prezesa Bertusa Servaasa.

Sternik mistrzów Polski od dawna mówił, że jest poważnie zainteresowany rosłym obrotowym. Bertus Servaas twierdził jednak, że sprawa utknęła w martwym punkcie, bo zawodnik nie był zdecydowany na przenosiny do Kielc (pisaliśmy o tym we wrześniu - ZOBACZ). Prezes PGE VIVE Kielce, cytowany przez portal handballnews.pl, ostatecznie potwierdził, że Jan Klimków nie przyjął oferty. 

ZOBACZ: Hit Ligi Mistrzów z Syprzakiem i Jureckim

W rozmowie z WP SportoweFakty dyrektor sportowy Gwardii Tomasz Wróbel przyznał, że Klimków nie zagra w VIVE, ale za wcześnie, by wyrokować o jego dalszej przyszłości. Kontrakt obrotowego obowiązuje do czerwca 2020 roku, a mówi się, że zawodnikowi zależy na zagranicznym wyjeździe.

22-letni Klimków, mający za sobą debiut w dorosłej kadrze, był jednym z dwóch Polaków, z którymi VIVE wiązało nadzieje. Drugi z nich Piotr Jarosiewicz jest związany kilkuletnią umową z Azotami Puławy, a prezes Jerzy Witaszek nie zamierza wypuszczać lewoskrzydłowego lekką ręką (o ile w ogóle zdecyduje się przyjąć ofertę wykupu).

Ważny kontrakt z VIVE na sezon 2020/21 mają dwaj obrotowi, Artsiom Karalek i grający obecnie w Nantes Nicolas Tournat. W Kielcach zastanawiają się, czy związać się na dłużej z Romarikiem Guillo, pozyskanym z Nantes na okres roku.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #9: Artur Mikołajczewski. Powrót z zaświatów

Czy jesteś zdziwiony/-a, że Jan Klimków odrzucił ofertę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (27):

Wszystkie komentarze (27)

Komentarze (27)

×
    Wszystkie komentarze (27)
    PRZEJDŹ NA WP.PL