Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze ręczni NMC Górnika Zabrze Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: piłkarze ręczni NMC Górnika Zabrze

Dzień Niepodległości w Superlidze. Wielka flaga w Zabrzu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Aż 577,6 m2 będzie miała gigantyczna flaga Polski, która zostanie rozwinięta przez zawodników meczu 10. serii rozgrywek, w którym zmierzą się NMC Górnik Zabrze i Azoty-Puławy. W ten sposób Superliga będzie świętować Dzień Niepodległości.

- Flaga została uszyta z siedmiu, 30 metrowych białych i siedmiu czerwonych pasów. Jej wymiary to 19x30,4 m, co daje powierzchnię aż 577,6 m2 i wagę ponad 30 kg. W jej przygotowaniach brały udział cztery osoby: dwie szyły, a kolejne dwie układały i wykańczały. Łącznie pracowaliśmy nad nią blisko 18 godzin - mówi Sławomir Nowakowski, twórca flagi. I dodaje: - Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takim niezwykłym i podniosłym przedsięwzięciu. Było to dla nas nie lada wyzwanie, jesteśmy dumni, że udało nam się mu sprostać.

W sezonie 2018/2019 w Meczu Niepodległościowym zawodnicy wybiegli na boisko w dedykowanych biało-czerwonych strojach z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.

ZOBACZ: Niemiecka legenda kończy karierę

- Postanowiliśmy, że chcemy to wspaniałe święto uczcić w sposób niezwykły i taki, który pozwoli zapamiętać go na długo kibicom sportu w całym kraju. Jeszcze nigdy w żadnej hali w Polsce na płycie boiska nie pojawiła się tak ogromna flaga narodowa Polski. Co więcej, po meczu zostanie ona przekazana Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce i będzie towarzyszyła naszym szczypiornistom i szczypiornistkom oraz kibicom podczas meczów reprezentacji Polski w piłce ręcznej - komentuje wiceszef zarządu PGNiG Superligi, Piotr Należyty.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

ZOBACZ: Hit w Lidze Mistrzów dla PSG

Po raz pierwszy ta flaga, na meczu reprezentacji Polski, zostanie zaprezentowana podczas Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej w Piłce Ręcznej Kobiet (22-24 listopada 2019; Hala Globus w Lublinie).

W rozwinięcie flagi podczas meczu Górnika z Azotami będzie zaangażowanych blisko 60 osób. Będą to zawodnicy obu drużyn wspomagani 30 wolontariuszami.
Mecz czwartej z trzecią drużyną w tabeli rozgrywek PGNiG Superligi zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, 10 listopada o godz. 16:00 i będzie transmitowany na kanale TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na TVPSPORT.PL

Kibice sportu w całym kraju mogą przyłączyć się do wydarzenia i wygrać nagrody PGNiG Superligi.Wystarczy zamieścić na portalach społecznościowych zdjęcie z flagą Polski i specjalnym hasztagiem #SuperFlaga. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze zdjęcia.

Jednocześnie Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza do akcji "Niepodległa do hymnu". - Tworzymy jedną z najbardziej dostępnych dla ludzi tradycji świętowania rocznicy tak ważnej dla naszego kraju. Każdy może zaśpiewać, w samo południe 11 listopada, niezależnie od miejsca, ale zawsze we wspólnocie z bliskimi - opowiada Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu "Niepodległa''.

Czy podoba Ci się taka forma obchodów Dnia Niepodległości?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL