Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr KrępaWP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Piotr Krępa

PGNiG Superliga: pierwsze takie derby

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Mecz o chwilową dominację w swoim regionie i przewagę psychologiczną przed batalią o utrzymanie. Grupa Azoty Tarnów podejmie Stal Mielec.

Zespoły znają się jak łyse konie, przez lata nieraz mierzyły się w sparingach, ruchy transferowe na linii Tarnów - Mielec były dość powszednie. Daniel Dutka trafił do Stali w styczniu 2019 roku, Michał Chodara z kolei pomógł tarnowianom w awansie do Superligi. Takich wątków jest więcej, m.in. wychowankiem mieleckiego klubu jest jeden z liderów Grupy Azoty, Łukasz Nowak.

ZOBACZ: Trwa kryzys MMTS-u

Po raz pierwszy do starcia dojdzie w ramach PGNiG Superligi. Po latach tarnowianie wrócili do polskiej elity i jak na razie prezentują się całkiem dobrze. Przynajmniej na to wskazuje tabela, bo Grupa Azoty wygrała dwa spotkania i o dwa punkty wyprzedza najbliższego rywala. Stali w niektórych starciach brakło szczęścia (i zimnej krwi), ale fakty są takie, że zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, choć plany były zupełnie inne. 

ZOBACZ: Kolejny sukces Gwardii

W Tarnowie zdawali sobie sprawę, że celem jest wyłącznie obrona ligowego bytu. W Mielcu po cichu mówiło się o ataku na czołową ósemkę. Kadra jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niż kilka miesięcy temu, gdy w pośpiechu montowano skład na walkę o utrzymanie. Na razie powodów do optymizmu niewiele, zapowiada się kolejny heroiczny bój o pozostanie w Superlidze. M.in. z Grupą Azoty.

O wyższą stawkę zagrają w Szczecinie. Pogoń i Piotrkowianin znalazły się na skraju czołowej ósemki. Biorąc pod uwagę inne rozstrzygnięcia, zwycięstwo da awans w tabeli. 

Grupa Azoty Tarnów - SPR Stal Mielec / godz. 18.00
Sandra Spa Pogoń Szczecin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski / godz. 18.00

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #9: Artur Mikołajczewski. Powrót z zaświatów

Który zespół wygra w Tarnowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL