Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mads Mensah Larsen Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Mads Mensah Larsen

Transferowy hit w Bundeslidze? Mads Mensah Larsen może przejść do Flensburga

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Zdaniem bałkańskich mediów, rozgrywający Rhein-Neckar Loewen, Mads Mensah Larsen, zmieni latem klub. Mistrz świata z 2019 roku ma dołączyć do SG Flensburg-Handewitt.

Duńczyk występuje w Rhein-Neckar Loewen od 2014 roku. Z końcem obecnego sezonu wygasa jego kontrakt z drużyną z Mannheim i - zdaniem mediów - nic nie zapowiada, że go przedłuży. Jak informują dziennikarze Handball Planet, Mads Mensah Larsen opuści latem szeregi Lwów i zostanie nowym kolegą Michała Jureckiego w drużynie SG Flensburg-Handewitt. Według portalu 28-letni zawodnik uzgodnił już warunki kontraktu z nowym klubem.

Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, Mensah Larsen będzie kolejnym Duńczykiem w ekipie z północy Niemiec. We Flensburgu występują już jego rodacy: Simon Hald, Anders Zachariassen czy Lasse Svan Hansen. Kilka dni temu w sztabie szkoleniowym znalazło się również miejsce dla legendarnego skrzydłowego, Larsa Christiansena. Jeżeli dorzucimy do tego występujących tam Szwedów czy Norwegów, zespół Wikingów jawi się jako prawdziwy skandynawski kocioł.

Jak dotąd, w barwach RNL Mensah Larsen dwukrotnie wygrywał Bundesligę, zdobył także jeden Puchar oraz trzy Superpuchary Niemiec. Jest także złotym medalistą igrzysk olimpijskich rozgrywanych w Rio de Janeiro z 2016 roku oraz ostatnich mistrzostw świata rozgrywanych w Danii.

Czytaj także:
-> Porto blisko urwania kolejnych punktów THW Kiel!
-> Gwardia lepsza od Azotów w rzutach karnych!

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #9: Artur Mikołajczewski. Powrót z zaświatów

Czy Mads Mensah Larsen powinien zostać w RNL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL