Najnowsze Wyniki/Kalendarz
juniorska reprezentacja Polski Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: juniorska reprezentacja Polski

Turniej Nadziei Olimpijskich: Polacy na drugim miejscu. Węgrzy wyraźnie lepsi

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Zwycięstwa z Czechami i Słowakami dały młodym Polakom drugie miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku. Wygrali Węgrzy.

Kadra rocznika 2002, prowadzona od niedawna przez Artura Markowskiego, w trzecim spotkania zmierzyła się z Madziarami, był to też mecz o triumf w całych zawodach. Węgrzy dominowali, Polacy tylko na moment zmniejszyli straty, ale nawet nie zbliżyli się do zwycięstwa (35:23).

ZOBACZ: Kontrowersja w finale MŚ kobiet

Wcześniej lepiej powiodło im się w spotkaniach z południowymi sąsiadami. Damian Domagała, Paweł Krawczyk i Dawid Molski poprowadzili do zwycięstwa ze Słowakami (34:31), kilkadziesiąt godzin później ten pierwszy brylował w wysoko wygranym meczu z Czechami (30:15). Obrotowy na koniec turnieju został wybrany do najlepszej siódemki, tak jak prawy rozgrywający Andrzej Widomski.

ZOBACZ: Hit transferowy Veszprem

Polska - Słowacja 34:31 (21:14)

Polska: Późniak, Jastrzębski - Stempin, Domagała 5, Widomski 4, Krawczyk 5, Kapela 1, Powarzyński 2, Reichel, Graczyk 4, Kosznik 2, Molski 5, Kostro 1, Węgielewski, Będzikowski 4, Burlyta 1.

Polska - Czechy 30:15 (15:6)

Polska: Późniak, Jastrzębski - Tomczak 5, Stempin 2, Domagała 4, Widomski 3, Krawczyk 3, Powarzyński 2, Reichel 2, Graczyk 2, Kosznik 3, Molski, Kostro 1, Węgielewski, Będzikowski 2, Burlyta 1.

Polska - Węgry 23:35 (13:19)

Polska: Późniak, Jastrzębski - Tomczak 3, Stempin, Domagała 2, Kapela, Krawczyk 4, Powarzyński 4, Reichel 2, Graczyk, Kosznik 2, Molski 4, Kostro, Węgielewski 2, Będzikowski, Burlyta.

ZOBACZ WIDEO: Sergiu Hanca kupił dom biednej rodzinie. Zobacz jak mieszkają

Czy rocznik 2002 dobrze rokuje na przyszłość?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL