Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Christian Prokop Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Christian Prokop

ME 2020. Niespodzianki w kadrze Niemców. Wielki powrót Johannesa Bittera

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Bez Silvio Heinevettera, za to z od dawna nieobecnym w kadrze Johannesem Bitterem. Christian Prokop ogłosił 17-osobowy skład, m.in. z bramkarzem VIVE Kielce Andreasem Wolffem.

W ostatnich turniejach zmiennikiem Andreasa Wolffa był Silvio Heinevetter i niewiele zapowiadało, że może stracić swoją pozycję. Jeśli już miał z kimś przegrać rywalizację, to ze świetnym w tym sezonie bramkarzem THW Kiel Dario Quenstedtem. Tymczasem Christian Prokop sięgnął po... 37-letniego Johannesa Bittera. Weteran świętował tytuł mistrza świata jeszcze w 2007 roku, przez kilka lat był podstawowym golkiperem, ale od jego ostatniego występu na wielkim turnieju minęło sporo czasu. 

ZOBACZ: Ambitne plany Hannoveru

Prokop zrezygnował też z króla strzelców ubiegłego sezonu Bundesligi Matthiasa Musche, Steffena Weinholda, Finna Lemkego i Patricka Groetzkiego. Trzech ostatnich grało na wszystkich wielkich turniejach od 2016 roku. Z powodu kontuzji z kadry wypadł szykowany na pierwszego środkowego Fabian Wiede.

ZOBACZ: Znamy pary 1/8 finału Pucharu Polski kobiet

W składzie czterech absolutnych debiutantów na wielki turniej. Chodzi o obrotowego Flensburga Johannesa Gollę, rozgrywającego Mariana Michalczika, czołowego strzelca Bundesligi Timo Kasteninga i lewoskrzydłowego Stuttgartu Patricka Ziekera. Ostatni z nich nie zagrał nawet w pierwszej reprezentacji.

Skład Niemców na ME 2020:

Bramkarze: Andreas Wolff (PGE VIVE Kielce), Johannes Bitter (TVB Stuttgart)

Lewoskrzydłowi: Uwe Gensheimer (Rhein-Neckar Loewen), Patrick Zieker (TVB Stuttgart)

Lewi rozgrywający: Fabian Böhm (TSV Hannover-Burgdorf), Philipp Weber (SC DHfK Leipzig), Julius Kühn (MT Melsungen)

Środkowi rozgrywający: Paul Drux (Füchse Berlin), Marian Michalczik (TSV GWD Minden)

Prawi rozgrywający: Franz Semper (SC DHfK Leipzig), Kai Häfner (MT Melsungen)

Prawoskrzydłowi: Tobias Reichmann (MT Melsungen), Timo Kastening (TSV Hannover-Burgdorf)

Kołowi: Hendrik Pekeler (THW Kiel), Jannik Kohlbacher (Rhein-Neckar Löwen), Patrick Wiencek (THW Kiel), Johannes Golla (SG Flensburg-Handewitt)

ZOBACZ WIDEO: Cristiano Ronaldo ma tam swój pokój, Lewandowski będzie kolejny? Byliśmy w ośrodku, w którym Polacy będą przygotowywać się do Euro 2020

Czy Niemcy zdobędą medal ME 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL