Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon Sićko (z piłką) PAP/EPA / Bjorn Larsson Rosvall/TT / Na zdjęciu: Szymon Sićko (z piłką)

Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Szymon Sićko liderem nietypowej klasyfikacji

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Europejska Federacja Piłki Ręcznej wprowadziła wiele nowinek statystycznych. W jednym z nietypowych rankingów prowadzi Szymon Sićko.

22-letni rozgrywający zaimponował siłą rzutu w inauguracyjnym spotkaniu ze Słowenią (23:26). Wprawdzie statystyki nie są powodem do chluby (2/9), ale dwie rzucone bramki należały do najefektowniejszych w spotkaniu. Jedna z prób Szymona Sićki dała mu prowadzenie w klasyfikacji na... najmocniejszy rzut. 

ZOBACZ: Siódmiak pod wrażeniem determinacji Polaków

Polak posłał piłkę z prędkością 139 km/h. Jak na razie Sićko wyprzedza o 3 km/h reprezentanta Szwajcarii Romana Sidorowicza, w przeszłości grającego w polskich kadrach juniorskich. 

ZOBACZ: Ekspert o Polakach. "Mniej bojaźni!"

EHF prowadzi też statystyki wyskoku do rzutu. Pod tym względem prowadzi m.in. Władisław Kulesz z PGE VIVE Kielce (74 cm), ale Sićko ustępuje mu tylko o centymetr. Z innych ciekawych rankingów największą prędkość sprintu spośród Polaków zmierzono Przemysławowi Krajewskiemu (30 km/h, kilometr mniej od liderów).

W klasyfikacji bramkowej wysoko jest Arkadiusz Moryto, strzelec ośmiu bramek. Prowadzą Nikola Bilyk i Sander Sagosen (po 12 goli na inaugurację).

ZOBACZ WIDEO "Kierunek Dakar". Żona Kamila Wiśniewskiego komentuje jego incydent. "To było przerażające"

Czy VIVE powinno dać szansę Szymonowi Sićce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL