Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arkadiusz MorytoNewspix / Adam Starszyński / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto

Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Droga do MŚ przez prekwalifikacje. Polacy poznali potencjalnych rywali

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Jeśli Polacy zajmą ostatnie miejsce w swojej grupie ME 2020 (a na to się zapowiada), to żeby zagrać w MŚ 2021 będą musieli przejść przez dwie fazy kwalifikacji.

Eliminacje do MŚ 2021 mają trójstopniowy charakter. Polacy, jak wszyscy uczestnicy ME 2020, mieli wolne w I fazie kwalifikacji. W II rundzie prawdopodobnie będą brali udział, bo tylko zwycięstwo 11 bramkami ze Szwedami, przy wygranej Słoweńców ze Szwajcarią, uratuje ich od ostatniego miejsca w grupie ME 2020.

ZOBACZ: Szwedzi poważnie osłabienie przed meczem z Polską

Polacy prawdopodobnie zmierzą się w kwietniowym dwumeczu z jednym ze zwycięzców turnieju I stopnia albo najniżej sklasyfikowaną drużyną w rankingu spośród uczestników ME 2020 (z miejsc 19-24.). O ile sami jako jedyni nie znajdą się w słabszym koszyku i trafią na potencjalnie silniejszego rywala. Warto zatem do końca turnieju powalczyć o jak najlepszy bilans. 

ZOBACZ: Rombel po meczu ze Szwajcarią. "Dziwne decyzje sędziów"

W II rundzie na pewno zagrają Turcy, Rumuni, Izraelczycy i Litwini. Biorąc pod uwagę obecne wyniki reprezentacji, droga do ostatniego etapu eliminacji nie będzie usłana różami. Turcy pokonali Belgów, którzy potrafili remisować z Serbami. Izraelczycy napsuli Polakom krwi w el. ME 2020, Rumunia wygrywała z Biało-Czerwonymi w el. ME 2018 jeszcze za czasów starszej generacji kadrowiczów. Litwini natomiast, mający w składzie m.in. Jonasa Truchanoviciusa, Aidenasa Malasinskasa i Gerdasa Barbarskasa, wyeliminowali niezłych Słowaków.

Dwumecze odbędą się w połowie kwietnia. Ich zwycięzcy zmierzą się w czerwcu z europejską czołówką w spotkaniach o awans do turnieju w Egipcie.

ZOBACZ WIDEO: Gilewicz o przegranej Lewandowskiego ze Zmarzlikiem. "Liczyłem na to, że kibice bardziej docenią piłkarski kunszt Roberta"

Czy Polacy przejdą II etap kwalifikacji do MŚ 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Grieg Zgłoś
  "Polacy prawdopodobnie zmierzą się w kwietniowym dwumeczu z jednym ze zwycięzców turnieju I stopnia albo najniżej sklasyfikowaną drużyną w rankingu spośród uczestników ME 2020
  Czytaj całość
  (z miejsc 19-24.)."Coś tu nie gra - podobno na tym etapie oprócz wspomnianych 4 zwycięzców I fazy zagra 16 zespołów z ME, które odpadły z walki o igrzyska i razem utworzą 10 par play-off, a to by znaczyło, że jako ostatni zespół w swojej grupie na pewno nie będziemy rozstawieni i zagramy z kimś wyżej notowanym.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL