Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anna WasilewskaWP SportoweFakty / RADEK ILLINICZ / Na zdjęciu: Anna Wasilewska

Niezwykły występ Anny Wasilewskiej

Michał Ostafijczuk
Michał Ostafijczuk
To niesamowite, co przydarzyło się Annie Wasilewskiej w sobotnie popołudnie w Jarosławiu. Doświadczona zawodniczka zdecydowała się wznowić karierę sportową ze względu na problemy kadrowe w Piotrcovii. Miała być tylko uzupełnieniem składu.

Już na początku meczu musiała z konieczności zastąpić skrzydłową Patrycję Ciurę, która obejrzała czerwoną kartkę. Wasilewska weszła na skrzydło i zagrała prawdziwy koncert. Rzuciła 9 bramek, notując niespotykaną wręcz skuteczność - 9/10. Warto dodać, że Anna Wasilewska większość swoich meczów w karierze zagrała na rozegraniu.

- Na skrzydle może zagrałam kilka meczów w lidze. Wcześniej, w czasach juniorskich grałam na tej pozycji. Ja sama siebie zaskoczyłam tym występem. Śmiałam się z trenerem Przybylskim, że dziewięciu bramek to nie rzuciłam chyba w żadnym ligowym meczu przed swoją przerwą. Rywalki były zaskoczone tym, że tam zagrałam. Sprawiały wrażenie jakby nie potrafiły sobie poradzić, bramkarki zresztą również. Cieszę się z tej wygranej. Miejmy nadzieję, że teraz zaczniemy wreszcie grać swoje - powiedziała zawodniczka.

Puchar EHF kobiet: kolejna porażka MKS-u Perły Lublin, tym razem z ERD Handball

Dla Piotrcovii było to dopiero trzecie zwycięstwo w tym sezonie. W sobotę (25 stycznia) drużyna trenera Przybylskiego zagra we własnej hali z Ruchem Chorzów. Będzie to mecz przedostatniej z ostatnią drużyną w ligowej tabeli.

ZOBACZ WIDEO: Kontrowersje wokół wyboru najlepszej jedenastki roku wg UEFA. "Kante usunięty, żeby było miejsce dla Ronaldo"

Czy Anna Wasilewska powinna grać na skrzydle, czy rozegraniu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL