Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Matyas Gyori (z lewej) i Fredric Pettersson (z prawej)PAP/EPA / ANDREAS HILLERGREN / Na zdjęciu: Matyas Gyori (z lewej) i Fredric Pettersson (z prawej)

Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Szwedzi zrobili Słoweńcom przysługę. Węgrzy zatrzymani

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Rozczarowywali, męczyli się sami ze sobą, aż w końcu zagrali przyzwoicie ostatnie minuty. Szwedzi pokonali Węgrów 24:18 i utrudnili rywalom drogę do półfinału mistrzostw Europy.

Współgospodarze ME 2020 sprawiali rodakom wielki zawód. Nie tylko stracili szansę na awans do półfinału, po drodze zostali "wgnieceni" w parkiet przez Portugalczyków. Szwedzi ponosili sromotną klęską, ale mieli swój lepszy moment w turnieju. 

ZOBACZ: Płaczek robi furorę we Francji

Węgrzy mogą czuć się rozczarowani, bo mogli jeszcze bardziej naciskać Słoweńców, a tak ich szanse na awans są już nieco mniejsze. Przez ostatnie 10 minut ani razu nie znaleźli sposobu na Mikaela Appelgrena. Zsolt Balogh gubił piłki, rzuty były blokowane, golkiper Szwedów nawet specjalnie się nie napracował, bo Madziarzy sami ukręcili na siebie bicz. Skandynawowie też się gubili, ale przynajmniej kilka razy trafili z dystansu. Od wyniku 18:18 odskoczyli na 24:18. Swoją drogą mecz był męczarnią w wykonaniu obu zespołów, głównie ze względu na pomyłki.

ZOBACZ: Słowenia jedną nogą w półfinale

By awansować do półfinału, Węgrzy muszą pokonać nieprzewidywalnych Portugalczyków i liczyć, że Słoweńcy nie urwą punktów Norwegom. Teoretycznie możliwe, ale drużyna z północy ma już pewny udział w półfinale. 

O swój wielki sukces zagrają Portugalczycy. Jeśli pokonają Węgrów, to wystąpią w kwalifikacjach olimpijskich, co jeszcze kilka lat temu wydawało się marzeniem nie do zrealizowania.

Węgry - Szwecja 18:24 (9:10)
Najwięcej bramek: dla Węgrów - Zoltan Szita 4, Bence Banhidi, Dominik Mathe - po 3; dla Szwedów - Lucas Pellas, Jim Gottfridsson - po 5, Andreas Nilsson 4.

Tabela dostarczona przez Sofascore wyniki na żywo

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Czy Węgrzy awansują do półfinału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Grieg Zgłoś
  Oprócz Węgrów i Portugalczyków szansę na kwalifikacje olimpijskie zachowują jeszcze Islandczycy, Austriacy i Białorusini, ale oprócz własnych zwycięstw i korzystnego układu innych
  Czytaj całość
  spotkań musieliby jeszcze liczyć na bezpośredni awans Słoweńców na igrzyska jako mistrzów Europy.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL