Najnowsze Wyniki/Kalendarz
drużyna Azotów Puławy w sezonie 2019/20Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: drużyna Azotów Puławy w sezonie 2019/20

PGNiG Superligi. Transfer uczestnika ME 2020. Andrij Akimienko o krok od Azotów

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Jeszcze niedawno występował podczas ME 2020, a za kilka dni powinien dołączyć do Azotów Puławy. Czołowy klub Superligi finalizuje transfer Andrija Akimienki.

Ukrainiec jest prawoskrzydłowym, od kilku lat gra w ZTR-ze Zaporoże. Andrij Akimienko to także etatowy reprezentant kraju, podczas ME 2020 był zmiennikiem Artioma Kozakiewicza (rzucił sześć goli w trzech meczach fazy grupowej). 25-latek ma za sobą także występy w europejskich pucharach.

ZOBACZ: W Kaliszu wyrośnie ekipa na medal?

Akimienko będzie najprawdopodobniej rywalizować o miejsce w składzie z Mateuszem Seroką. Znacznie niższe notowania ma dotychczasowy zmiennik Michał Skwierawski. 

KS Azoty Puławy prawdopodobnie dokonają drugiego zimowego transferu - na początku stycznia klub potwierdził pozyskanie Aliaksandra Bachko z Mieszkowa Brześć. Prezes Jerzy Witaszek postanowił natomiast rozstać się ze środkowym Jakubem Moryniem. Były reprezentant Polski, zdaniem szefostwa, nie spełnił nadziei w Puławach i odszedł z zespołu 3,5 roku przed końcem kontraktu.

ZOBACZ: Siódemka 13. kolejki PGNiG Superligi

ZOBACZ WIDEO: Premier League. Jan Bednarek na drodze do klubu z czołówki. "Wierzę w transfer do TOP6 za porządne pieniądze"

Czy Azoty potrzebują wzmocnienia na prawym skrzydle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL