Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Didier Dinart PAP/EPA / OLE MARTIN WOLD / Na zdjęciu: Didier Dinart

Piłka ręczna. Francuzi bez trenera! Koniec epoki Didiera Dinarta

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Didier Dinart zapłacił stanowiskiem za słabiutki występ Francuzów podczas ME 2020. Jak informują media, selekcjoner został zwolniony przez federację.

Pomimo najgorszego występu od 1978 roku, niewiele wskazywało, że Francuzi zdecydują się na tak drastyczny krok. Wprawdzie Trójkolorowi zajęli dopiero 14. miejsce i pojechali do domu po pierwszej rundzie, ale przed kadrą kwietniowe kwalifikacje olimpijskie i media wieściły, że do tego czasu pozycja Didiera Dinarta jest raczej niezagrożona. 

ZOBACZ: Mistrz Polski przegrał w Pucharze EHF

Według dziennika "L'Equipe", federacja nie widzi jednak możliwości dalszej współpracy z selekcjonerem. Kierownictwo nie udziela komentarza, ale mówi się, że podczas kwalifikacji olimpijskich Francuzów poprowadzi dotychczasowy asystent, Guillaume Gille.

ZOBACZ: Zmiana w zasadach kwalifikacji do MŚ 2021

Dinart w 2016 roku przejął dowodzenie od legendarnego Claude'a Onesty. W 2017 roku zdobył mistrzostwo świata, dwa lata później brąz. W finale igrzysk w Rio Francuzi pod jego wodzą przegrali z Duńczykami. W dorobku ma też brąz ME 2018. Wielokrotny reprezentant kraju po udanym początku był coraz częściej krytykowany przez media i kibiców, głównie za nieumiejętne wykorzystywanie olbrzymiego potencjału.

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze

Czy jesteś zaskoczony/a zwolnieniem Dinarta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL