Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin Galia WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Martin Galia

PGNiG Superliga. Dwaj weterani zostają w NMC Górniku Zabrze

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Łączony z Energą MKS-em Kalisz Bartłomiej Tomczak i Czech Martin Galia jeszcze co najmniej przez jeden sezon będą reprezentować barwy NMC Górnika Zabrze.

Kontrakty liderów NMC Górnika Zabrze wygasały pierwotnie w czerwcu 2020 roku. Jak potwierdził nam prezes klubu Bogdan Kmiecik, strony doszły do porozumienia i podstawowi gracze zostaną na Górnym Śląsku. 

ZOBACZ: MKS Perła znowu przegrał w Pucharze EHF

35-letni Bartłomiej Tomczak, jeden z najlepszych lewoskrzydłowych PGNiG Superligi, był kojarzony z przenosinami do Energi MKS-u Kalisz. 40-letni Martin Galia miał zapytania m.in. z Bundesligi i Węgier, ale postanowił związać się z Górnikiem na dłużej. 

ZOBACZ: Egipcjanie zaatakowani w trakcie finału mistrzostw Afryki

ZOBACZ WIDEO Nie żyje Kobe Bryant. "Odszedł ktoś większy, ktoś kto działał na całe pokolenia i generacje młodych zawodników."

Bez nowych umów za to inni ważni gracze. - Iso Sluijters ma różne propozycje, jeszcze nie zdecydował o swojej przyszłości. W razie czego przygotowałem alternatywne wyjście. Będę rozmawiał z Saszą Buszkowem i Aleksandrem Tatarincewem. Co do Michała Adamuszka, to czekamy na rozwój sytuacji, bo najwcześniej w marcu wróci do gry po poważnej kontuzji barku i jego pozostanie w zespole w dużej mierze zależy od stanu zdrowia - tłumaczy prezes Kmiecik.

Latem 2020 roku kończy się dwuletnie wypożyczenie Szymona Sićki z PGE VIVE Kielce. - Tu nie mamy wiele do gadania, to sprawa między Szymonem a prezesem Servaasem. Jeśli VIVE nie zdecyduje się go ściągnąć, to bardzo chcielibyśmy związać się z nim na dłużej. Jest bardzo rozwojowym graczem, może nam dużo dać - przyznaje prezes Górnika.

Czy zatrzymanie Sluijtersa powinno być priorytetem dla Górnika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL