Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Eduard Kokszarow Getty Images / Mike Kireev/NurPhoto / Na zdjęciu: Eduard Kokszarow

Transfery. Islandczyk w Rhein-Neckar Loewen, zamieszanie z selekcjonerem Rosjan

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
W Europie duży ruch w interesie. Islandczyk Ymir Orn Gislason dołączył do Rhein-Neckar Loewen, Rosjanie mają problem ze znalezieniem selekcjonera, a trener Thierry Anti wróci do Francji.

Działacze Lwów wypatrzyli Ymira Orna Gislasona podczas ME 2020. Obrotowy wyróżniał się w islandzkiej defensywie, zresztą na arenie międzynarodowej pokazywał się od 2017 roku, pomimo młodego wieku (22 lata) uzbierał 40 występów w dorosłej kadrze. 

ZOBACZ: Sensacyjny transfer Azotów?

Jego klub Valur pozwolił mu odejść pół roku przed końcem kontraktu. Gislason podpisał 2,5-letnią umowę z Rhein-Neckar Loewen, gdzie zastąpi Gedeona Guardiolę (po sezonie zostanie zawodnikiem TBV Lemgo). 

ZOBACZ: Wychowanek wraca do Stali Mielec

W trudnej sytuacji kadrowej znalazł się SC Magdeburg. Niedawno ściągnięty z THW Kiel Gisli Thorgeir Kristjansson od razu doznał poważnej kontuzji, która eliminuje go z gry na kilka miesięcy. Żeby było ciekawiej, Islandczyk miał zastąpić rekonwalescenta Marko Bezjaka. Słoweniec także ma z głowy najbliższe miesiące. Jedynym zdrowym środkowym pozostaje Christian O'Sullivan.

ZOBACZ WIDEO: Wrzenie w FC Barcelona. Oskarżenia, spekulacje i spięcie na treningu

Poza składem też lider zespołu Albin Lagergren (nie doszedł do siebie po wstrząśnieniu mózgu), więc Gladiatorzy awaryjnie zakontraktowali do końca sezonu Holendra Kaya Smitsa z Holstebro.

Napięcie u Rosjan. Związek zamierzał wybrał nowego selekcjonera, problem w tym, że na horyzoncie nie widać zbytnio poważnych kandydatów. Prezes Siergiej Sziszkariew przyznał, że rozmawiał z trzema trenerami (nie potwierdził plotek o Alfredzie Gislasonie), ale żaden z nich nie dał się skusić. Praca z rosyjską kadrą jest wielkim wyzwaniem, o czym przekonały się legendy tamtejszej piłki ręcznej Dmitrij Torgowanow i Eduard Kokszarow. Sam prezes dolał oliwy do ognia, przyznając, że kilku czołowych zawodników zamierza zawiesić występy w reprezentacji z powodu nie najlepszych stosunków z kierownictwem związku. 

Rosyjskich kibiców może martwić zamieszanie w reprezentacji, za to coraz ciekawiej na niwie klubie, gdzie wyrasta poważny gracz. Spartak Moskwa już teraz ściągnął Denera Jaanimę i Stanisława Żukowa z Motoru Zaporoże, a lada dzień powinien potwierdzić transfer Pawła Atmana z Vardaru Skopje. Czechowskie Niedźwiedzie muszą mieć się na baczności.

Francuzów rozgrzał zapowiadany powrót do kraju Thierry'ego Antiego. Twórca sukcesów Nantes w 2021 roku rozstanie się ze Sportingiem Lizbona i obejmie funkcję trenera Pays d'Aix UC. Dotychczasowy szkoleniowiec Jerome Fernandez zajmie stanowisko kierownicze.

Czy Rosjanie powinni postawić na zagranicznego trenera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL