Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arkadiusz MorytoNewspix / Adam Starszyński / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto

El. MŚ 2021. Kadra szczypiornistów znowu zawita do Płocka

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Orlen Arena ponownie będzie gościć polskich szczypiornistów. Biało-Czerwoni zagrają w Płocku pierwszy mecz preeliminacji MŚ 2021 z Litwinami.

Polscy szczypiorniści po raz pierwszy spotkają się po ME 2020 podczas kwietniowego zgrupowania przed dwumeczem z Litwinami. Najpierw spotkają się w krajowym składzie, po świętach wielkanocnych do zespołu dołączą gracze z lig zagranicznych. 

ZOBACZ: MMTS postraszył Górnika

Pierwszy mecz z Litwinami zaplanowano 16 kwietnia w Orlen Arenie (według kalendarza dostępnego na związkowej stronie). Rewanż trzy dni później. 

ZOBACZ: Koniec sezonu dla Jurkiewicza?

Poprzednio reprezentacja pojawiła się w Płocku w czerwcu 2019 roku, gdy rozgrywała ostatnie spotkanie el. ME 2020 z Izraelczykami.

Dalsze plany Polaków zależą od rezultatu potyczek z Litwinami. Jeśli Biało-Czerwoni przejdą do ostatniej rundy eliminacji MŚ 2021, to w czerwcu zagrają o awans z zespołem europejskiej czołówki. 

Jesienią zaplanowano dwa mecze el. ME 2022 (losowanie rywali 23 kwietnia). Związek chciałby też zorganizować turniej na wzór październikowych zmagań z Argentyny z udziałem gospodarzy, Rosjan i Hiszpanów. Na koniec roku tradycyjny turniej 4Nations Cup (gospodarz nieznany).

ZOBACZ WIDEO: Wrzenie w FC Barcelona. Oskarżenia, spekulacje i spięcie na treningu

Czy Płock to dobra lokalizacja na mecz kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL