Najnowsze Wyniki/Kalendarz
 Alex Dujshebaev WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev

PGNiG Superliga. Rozgrywki mężczyzn i kobiet zawieszone do odwołania!

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Skutki pandemii koronawirusa są coraz bardziej odczuwalne w środowisku piłki ręcznej, również w Polsce. Superliga Sp. z o.o. zdecydowała się zawiesić rozgrywki ligowe.

Choroba niszczy wszystkie tegoroczne plany w zawodowym sporcie. Zawieszone zostały już między innymi rozgrywki ligi hiszpańskiej i francuskiej, a pod dużym znakiem zapytania stoją dalsze fazy Ligi Mistrzów.

W Polsce postanowiono jednak działać bardzo szybko. Krajowi szczypiorniści i szczypiornistki w najbliższym czasie nie wybiegną na parkiet. Nie wiadomo, na kiedy planowane jest wznowienie rozgrywek.

Oficjalny komunikat:

W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną SARS-CoV-2, a także stosując się do rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o wstrzymaniu rozgrywek aż do odwołania.

Decyzja ta podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników biorących udział w rozgrywkach, sztabów szkoleniowych oraz wszystkich pracowników klubów zaangażowanych w organizację meczów. O dalszych decyzjach będziemy na bieżąco informować. 

Zobacz także:
-> Liga Mistrzów. Final4 zagrożone przez koronawirusa
-> Liga Mistrzów. Koronawirus. Veszprem z Wisłą bez publiczności

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy podjęto słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (31):

 • Złoty Bogdan Zgłoś
  Czytając komentarze na nafciarkach, można odnieść wrażenie, że "najlepsi kibice w Europie" kolejny tytuł vice mistrzowski przyjęli z ulgą i zadowoleniem. W takim razie
  Czytaj całość
  gratulujemy, to był kolejny "fajny sezon" w wykonaniu drużyny ze "stolicy piłki ręcznej" :)
  • Scyzoryk100 Zgłoś
   PGE VIVE Kielce zdobywa Mistrza Polski, nikt nie spada z ligi i sezon zamknięty. Jeśli chodzi o PP to się wpiszę że rozgrywki 2019/2020 się do końca nie odbyły i zakończono temat.
   • Scyzoryk100 Zgłoś
    Zakończą rozgrywki Superligi w sezonie 2019/2020 i bardzo dobrze, wiadomo że PGR VIVE Kielce zdobędzie mistrzostwo Polski to po co narażać zawodników i kibiców???Zakończono puchar
    Czytaj całość
    świata w skokach narciarskich, zakończą pewnie rozgrywki LM i w piłce nożnej i ręcznej. Sportowe rozgrywki we wszelkich dyscyplinach pewnie zostaną zakończone.
    Wszystkie komentarze (31)

    Komentarze (31)

    ×
     Wszystkie komentarze (31)
     PRZEJDŹ NA WP.PL