Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karolina Kochaniak i Oktawia PłomińskaWP SportoweFakty / Krzysztof Kempski / Na zdjęciu: Karolina Kochaniak i Oktawia Płomińska

Koronawirus. Oktawia Płomińska: Wysyłamy sobie zdjęcia, jak trenujemy

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Epidemia koronawirusa bardzo mocno uderzyła w sport. Zawodnicy i zawodniczki nie mogą normalnie trenować. - Wysyłamy sobie zdjęcia, jak spędzamy ten czas - opowiada Oktawia Płomińska.

O zawieszeniu do odwołania wszystkich rozgrywek w piłce ręcznej dowiedzieliśmy się z oficjalnego komunikatu nadanego 12 marca (więcej o tym tutaj). Spowodowało to bardzo duży paraliż w PGNiG Superlidze Kobiet oraz PGNiG Superlidze Mężczyzn. Z problemami muszą się też zmierzyć kluby sportowe.

Jednym z kilku jest brak wspólnych treningów. Jak przyznała na WP SportoweFakty Płomińska, wszystkie zawodniczki zostały szczegółowe poinstruowane, co robić, by utrzymać formę w razie gdyby się okazało, że sezon można będzie dokończyć. - Mamy dokładnie rozpisane, co mamy wykonywać w tym czasie.

- Każda z nas przykłada się do tego, co wykonuje w domu, aby wrócić do sezonu w pełni formy, bez braków fizycznych i skoncentrowanym na reszcie rozgrywek. Wysyłamy sobie zdjęcia, jak spędzamy ten czas, jak trenujemy, aby cały czas utrzymywać ze sobą kontakt - dodała.

Płomińska wciąż ma nadzieję, że uda się dograć pozostałą liczbę spotkań, choć więcej wskazuje na to, że będzie to nierealne. - Trudno jest cokolwiek powiedzieć w takiej sytuacji. Decyzja nie należy do mnie, osobiście wolałabym dokończyć rozgrywki, jednak będzie to trudne zadanie, patrząc na sytuację epidemiologiczną - oznajmiła.

- Jeśli chociaż w małym stopniu miałoby to się przyczynić do zmniejszenia rozpowszechniania wirusa, będzie to jak najbardziej słuszna decyzja. Najważniejsze jest zdrowie zawodników i nie tylko - podsumowała nowa skrzydłowa Piotrcovii.

Czytaj także:
Zaskakujące informacje o Grzegorzu Tkaczyku

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL