Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Talant DujszebajewNewspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Talant Dujszebajew

Piłka ręczna. Czerwiec pod znakiem Ligi Mistrzów? Talant Dujszebajew ma pomysł na dokończenie sezonu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Rozstrzygnięcie rozgrywek w czerwcu zamiast przeciągania tegorocznej Ligi Mistrzów do końca sierpnia. To nieoficjalna propozycja trenera PGE VIVE Kielce, Tałanta Dujszebajewa.

Szkoleniowiec mistrzów Polski odpowiadał na pytania na klubowym Facebooku. Tałant Dujszebajew odniósł się m.in. do propozycji przedłużenia rozgrywek Ligi Mistrzów aż do sierpnia, czyli... już po oficjalnym zakończeniu sezonu 2019/20. Większość zespołów przystąpiłaby do ewentualnego sierpniowego Final4 w odmienionych składach niż w trakcie czerwcowych ćwierćfinałów (o ile w ogóle dojdą do skutku).

- Ja mam wrażenie, że to nie jest najlepszy pomysł. Sezon kontraktowy u każdego zawodnika obowiązuje od 1 lipca do 30 czerwca i nie może nagle zostać wydłużony. Niestety, takie jest życie. Jeżeli naprawdę EHF chce jeszcze dokończyć rozgrywki, to musimy się wyrobić do 30 czerwca. Po 30 czerwca zaczyna się nowy sezon - skomentował Dujszebajew i zaproponował całkiem rozsądne wyjście z sytuacji:

- Tak sobie myślę, że jeśli robimy Final6 naszego Pucharu Polski, to dlaczego nie możemy zagrać Final8 Ligi Mistrzów w ostatni weekend czerwca? Wtedy wszyscy zagramy ćwierćfinały, a potem od razu półfinały i finały. Ale zdrowie zawodników i kibiców jest najważniejsze. Czy w czerwcu będą otwarte hale? Czy gralibyśmy z publicznością czy bez? Ja uważam, że nie ma sensu grać bez kibiców.

Według planu EHF, spotkania fazy TOP 16 i ćwierćfinały Ligi Mistrzów mają odbyć się w czerwcu, po ponad dwóch miesiącach bez gry z powodu pandemii. Final4 wyznaczono na koniec sierpnia.

ZOBACZ: Nowy trener w Zagłębie
ZOBACZ: Jaszka wybrał nowy klub

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: świetny trening bramkarza na czas koronawirusa. Sam strzelał, sam bronił...

Czy propozycja Dujszebajewa jest lepsza od pomysłu EHF?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL