Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Renato SulićNewspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: Renato Sulić

Liga Mistrzów. PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock dostaną rekompensaty od EHF

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Po 25 tysięcy euro otrzymają PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock. To rekompensata za odwołane spotkania fazy TOP16 Ligi Mistrzów. Znacznie mniejsza niż przewidywano.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że EHF odwołała spotkania fazy TOP 16 i ćwierćfinały. Sezon 2019/20 zostanie dokończony dopiero 28-29 grudnia, a w turnieju Final4 zagrają po dwa najlepsze zespoły z grup A i B - THW Kiel, Telekom Veszprem, PSG i FC Barca Lassa.

PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock straciły szansę na sukces, a tym samym na gratyfikacje finansowe. W zamian EHF wypłaci po 25 tysięcy euro dla wszystkich klubów, które miały walczyć o awans (oprócz polskich zespołów to Montpellier, Aalborg, Celje, Pick Szeged, Porto, Vardar Skopje, Flensburg, Dinamo Bukareszt). 

Kwota rekompensaty jest mniejsza niż informowały niedawno bałkańskie media. Według pierwszych doniesień, kluby miały otrzymać do podziału milion euro. Zadośćuczynienie nie powala na kolana, głównie dlatego, że uczestnicy dużo więcej zarobili za postawę w fazie grupowej, a trzeba wziąć też pod uwagę straty z racji niesprzedanych biletów.

ZOBACZ: Legenda zostaje w Zagłębiu
ZOBACZ: Energa AZS Koszalin wzmacnia koło

ZOBACZ WIDEO: Wenta o sytuacji piłki ręcznej w obliczu koronawirusa. "Przesunięcie rozgrywek nie jest do końca sprawiedliwe"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy rekompensaty są zbyt małe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

×
    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL