Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Władisław KuleszWP SportoweFakty / Krzysztof Benetrowicz / Na zdjęciu: Władisław Kulesz

Piłka ręczna. PGE VIVE Kielce pewne Ligi Mistrzów. Orlen Wisła Płock w poczekalni

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
PGE VIVE Kielce w gronie klubów, które już zapewniły sobie awans do odmienionej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21. Na przychylność władz piłki ręcznej musi liczyć Orlen Wisła Płock.

Pandemia koronawirusa nie zmieniła planów EHF, rewolucja Ligi Mistrzów stanie się faktem. 16 zamiast 28 zespołów, skład bardziej elitarny, zatem droga do awansu bardziej wyboista. 

Mistrzowie dziewięciu pierwszych krajów z rankingu EHF mają zapewniony udział w rozgrywkach. Polska jest sklasyfikowana na szóstym miejscu, dlatego PGE VIVE Kielce może spać spokojnie. W gronie uczestników znajdą się też mistrzowie Francji (Paris Saint-Germain HB), Niemiec (THW Kiel), Macedonii, Węgier (nie wyłoniono), Hiszpanii (prowadzi FC Barca Lassa - rozgrywki zawieszone), Danii (Aalborg Handbold), Chorwacji i Portugalii, a także wicemistrzowie Niemiec (SG Flensburg-Handewitt) i Francji (HBC Nantes).

Pozostałe pięć miejsc może przypaść srebrnym medalistom z krajów z miejsc 3.-9. w rankingu EHF bądź mistrzom lig z pozycji 10.-30. Orlen Wisła Płock konkuruje zatem m.in. z Pickiem Szeged, Mieszkowem Brześć, Motorem Zaporoże czy Celje. Biorąc pod uwagę ostatnie lata, trudno wyobrazić sobie rozgrywki bez tych drużyn. Apetyt na udział w elicie mają też kluby z Hiszpanii, Szwecji, Danii czy Rumunii. Z drugiej strony Wisła udowodniła swoimi występami, że należy do szeroko pojętej europejskiej czołówki. 

Jeśli Nafciarze nie otrzymają miejsca w Lidze Mistrzów, to w sezonie 2020/21 będą grać w Lidze Europejskiej, odpowiedniku Pucharu EHF. 

Nowością, i to dość kontrowersyjną, będą terminy spotkań. Mecze zaplanowano wyłącznie na środy i czwartki o godz. 18.45 lub 20.45. EHF nie widzi problemu w nakładaniu się potyczek ze starciami w piłkarskiej Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Przy takich krokach federacji wydaje się, że będzie trudno przyciągnąć więcej kibiców do piłki ręcznej na najwyższym poziomie.

ZOBACZ: Polskie kluby dostaną rekompensatę od EHF
ZOBACZ: Coraz ostrzejsze opinie o EHF

ZOBACZ WIDEO: Wenta o sytuacji piłki ręcznej w obliczu koronawirusa. "Przesunięcie rozgrywek nie jest do końca sprawiedliwe"

Czy uważasz, że Wisła znajdzie się gronie uczestników Ligi Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (28):

 • Tomasz Grabowski Zgłoś
  Czy to co pisał EHF już 28 czerwca 2019 roku jest zniesione? Że aby grać w LM od sezonu 2020/2021 trzeba mieć trybuny z czterech stron? Bo Wisła Płock wtedy by nie była w żadnej
  Czytaj całość
  poczekalni jak jest tu napisane tylko po prostu nie mogła by grać w LM nawet po zdobyciu mistrzostwa Polski. Poniżej cytat i link:"More space for spectators guaranteedThe minimum requirements for arenas in the Men’s EHF Champions League have been increased.From the start of the 2020/21 season, arenas will need to have spectator stands on all four sides and the minimum size has been increased from 2,500 to 4,000 spectators. This requirement has a transition period of four seasons (2020/21, 2021/22, 2022/23 and 2023/24)."http://www.eurohandball.com/article/032978/Club+season+2020%2F21+decisions+released
  • handWeeDball Zgłoś
   Lepiej zeby Fiselka nie grala w LM bo wstyd ;)
   • MistrzowieSwiata Zgłoś
    Nie zapominajcie cały czas, że obok Mieszkova, Pick, Celje, Elverum i Szwedów i Motoru jest też drugi zespół z Hiszpanii a ich kraj jest przed naszym w rankingu..
    Wszystkie komentarze (28)

    Komentarze (28)

    ×
     Wszystkie komentarze (28)
     PRZEJDŹ NA WP.PL