Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Mauer Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Patryk Mauer

PGNiG Superliga. Wahania snajpera. Patryk Mauer jednak nie dla Wisły?

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Oferta Orlenu Wisły Płock niekoniecznie skusi Patryka Mauera. Czołowy prawoskrzydłowy PGNiG Superligi jest bliżej pozostania w Gwardii Opole.

Rozmowy trwają od kilkunastu dni i nie widać ich końca. Orlen Wisła Płock widzi Patryka Mauera w roli zmiennika Michała Daszka, ale według naszych informacji sam zawodnik nie pali się do przeprowadzki. Jego kontrakt obowiązuje do 2022 roku, w dodatku Mauer wiąże swoją przyszłość z informatyką, którą studiuje w Opolu. Z tego względu poprosił o przerwę w występach reprezentacyjnych.

Decyzje mają zapaść po 5 maja. Dotyczy to także pozostałych rozmów kontraktowych w Opolu. Gwardia ze względu na ograniczone dofinansowanie z miasta będzie musiała renegocjować umowy. M.in. dlatego ogłoszono już odejścia Karola Małeckiego i Karola Siwaka. Ten drugi łączony jest z Grupą Azoty Tarnów. 

Transfer Mauera do Płocka wciąż jest realny, ale na ten moment bardziej prawdopodobne, że jeden z najlepszych strzelców PGNiG Superligi zostanie w Opolu. Nafciarze nie zamierzają też przeciągać negocjacji w nieskończoność. Co wówczas w Płocku? Ciekawą alternatywą wydaje się Krzysztof Komarzewski z Torus Wybrzeża Gdańsk, w którym sytuacja finansowa jest bardzo niepewna. 

Dużą niewiadomą pozostaje przyszłość Konstantina Igropulo

ZOBACZ: Odkrycie Superligi nie dało skusić się Azotom
ZOBACZ: Były reprezentant na długo w Kwidzynie

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"

Czy uważasz, że Patryk Mauer trafi do Płocka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

 • kck Zgłoś
  Chciałbym pogratulować zawodnikom Gwardii, że odrzucili oferty szczególnie Kielc i mam nadzieję że będą w tym wytrwali. Bardzo dobra decyzja.
  • SteguArenaOpole Zgłoś
   Propozycje gry w Płocku lub Kielcach jak widać nie dla wszystkich zawodników są propozycjami nie do odrzucenia . Kibice obu najsilniejszych polskich klubów nie są przyzwyczajeni, aby
   Czytaj całość
   jakiś polski zawodnik odmawiał transferu. Jeżeli odmawia znaczy ze :- jest nieodpowiedzialny ( znaczy wariat), - jest nieprofesjonalny - nie potrafi właściwie pokierować swoją karierą sportowąogólnie mówiąc Wiśle i Vive się nie odmawia ( wg. „specjalistów”) tylko zawodnicy Gwardii mają inne zdanie na ten temat co widać po Adamie , Jasiu i Patryku...
   • z Tumskiego Wzgórza Zgłoś
    Bym zapomniał o jednej kwestii. Przykład Mauera doskonale obnaża hipokryzję kibiców z Kielc. Jak Malcher i Klimków odrzucili ofertę z ich klubu argumentując to chęcią regularnej gry
    Czytaj całość
    czy względami rodzinnymi, to wyzywano ich od frajerów i zarzucano brak ambicji. Jak zawodnik z Opola najprawdopodobniej odrzuci ofertę z Wisły ze względu na edukację, to jest nagle mega rozsądnym facetem i kieleckim bohaterem. Żenada :)
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL